Erre költött el több milliárdot a kormány

Új, nagyszabású program indul el

Elkészült, de mit takar a Bejárható Magyarország Keretprogram?

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az MTI információi szerint elkészült a Bejárható Magyarország Keretprogram - BMP -, melyet most egyeztetnek a szakmai szervezetekkel, a társadalmi vitát követően azonban véglegesítik.

A program lényege, hogy az ország egész területe része legyen a belföldi turizmusnak, a finanszírozás pedig a szolgáltatók fejlesztésein keresztül valósuljon meg.

Legyen bejárható az egész ország!

A Nemzetgazdasági Minisztérium elkészítette a 2024-ig tartó turizmusstratégiát, ebben pedig célul tűzte ki, hogy az időszak végére a GDP 10%-át adja a turizmus. Jelenleg a beutazó turizmusból származik a bevétel 70%-a, míg a maradék 30% lényegében a belföldi keresletre támaszkodó vidéki turizmusé, aminek fejlesztését segíti majd a BMP is.

A fejlesztések elsősorban a minőség javítását szolgálják, miután szálláshely és vendéglátóhely van elegendő. Az országot gyalog, kerékpárral, lóval és vízen is be lehet járni a program keretében, ezért kapcsolódik a programhoz a Magyar Természetjáró Szövetség mellett a lovas-, a vitorlás-, a kerékpáros és a kajak-kenu szakmai szervezet is.

A lovas és vízi túrák mellett tematikus túrák bevezetését is tervezik, ilyen lehet például a Világörökség részeinek a felkeresése vagy éppen a római kori limes végigkísérése, illetve a zarándokturizmus is.

Képeken az elfeledett magyar falu

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ennyit költöttek eddig

Miután most zajlik a 2014-2020-as uniós pályázati ciklus tervezése, a BMP-re fordítható támogatás összege még nem ismert. A BMP előkészítése kapcsán azonban eddig is több milliárd forintot költött a központi költségvetésből az állam: így például a turistautak felmérése 990 millióba, a jelzések újrafestése 50 millióba került.

Még több utazási hír:

 

Az infrastruktúra - például a kisvasutak, erdei kerékpárutak - felmérésére 150 millió forintot fordítottak, de 500 millióba kerültek az eddig elkészült kerékpárutak, valamint 1,6 milliárd forint a költségvetése a szilvásváradi lovas központnak, a hozzá kapcsolódó Szalajka-völgyi turista központtal együtt.

Ezt is szeretjük