A legerősebb paranormális jelenségek Európában

2 órára Budapesttől

Repülővel nagyon gyorsan elérhetsz a borzongás európai fellegvárába.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Prágáról az a hír járja, hogy egyike Európa, sőt, a világ azon városainak, ahol a legerőteljesebb a paranormális aktivitás. Állítólag még azok is, akik egyébként nem hisznek a kísértetekben, és csak mókából keresik fel a szellemjárta helyeket, hazatérve arról számolnak be, hogy érezték egy magasabb, spirituális energia jelenlétét.

Amellett, hogy kulturális és történelmi látnivalókban is nagyon gazdag, a városban szinte nincs olyan sarok, melyhez ne kötődne egy hátborzongató história. Ha Prágába látogatsz, és többet akarsz megtudni ezekről, keresd fel a Legenda- és Szellemmúzeumot.

A város sötétebbik oldala

A prágai Szellemmúzeumot azzal a céllal nyitották meg egy 14. század elején épült házban, hogy megmutassa a turistáknak a történelmi város sötétebbik oldalának szépségeit. A kiállításon nincsenek idegenvezetők, és az idő sem sürget, a szervezők ugyanis azt szerették volna elérni, hogy mindenki önállóan szívja magába a furcsa légkört és a bizarr ismereteket.

Mindenki annyi időt tölt el a múzeumban, amennyit szeretne, és annyi mindent tudhat meg, amennyit elbír. A múzeum első része tulajdonképpen egy hatalmas, legendákkal és bizonyítható eseményekkel kitapétázott szoba. Az elképesztő mennyiségű kísértethistória néhány kiválasztott darabja éles megvilágításával válik el a félhomályos szoba többi darabjától.

Ezeket a történeteket mindenképpen el kell olvasnod, hogy megérthesd azt, amit a múzeum többi részében látsz majd - de természetesen, ha van elég bátorságod, dönthetsz úgy is, hogy tovább maradsz a szobában, és a többi titokzatos feljegyzést is elolvasod.

Föld alatti borzongás

Ezután következik a múzeum föld alatti része, mely az óváros egykori, labirintusszerű utcáinak pontos mása. Ez az a hely, ahol a már megismert prágai szellemek viaszszobraival találkozhatsz.

Rejtélyes, misztikus helyek

Nézegess képeket!

Elolvasom

A fej nélküli katona vagy a falon tekergő csontváz önmagában is elég rémisztő, sarkok mögül előugró, rikoltozó báboktól azonban nem kell tartanod, a szervezők ugyanis igyekeztek tartózkodni az ijesztgetés 21. századi harsány kellékeitől, hiszen a prágai kísértetek nem vérre szomjazó, dühöngő lelkek, hanem nagyon is méltóságteljes, költői figurák.

Magát a múzeumot sem azért hozták létre, hogy megfagyassza a vért a gyanútlan turisták ereiben, hanem - ahogy a polgármester fogalmazott a megnyitón - azért, hogy megismerjék azokat a történeteket, melyek Prága utcáihoz és épületeihez kötődnek, hogy felnyissa a szemüket, és megértsék azt a misztikumot és varázslatot, mely hozzátartozik a város történetéhez.

Szellemek minden sarkon

Ha nem éred be a múzeumnyi szellemtörténettel, akad még hely Prágában, amit felkereshetsz, ha egy kis borzongásra vágysz. A prágai kastély a város egyik legnépszerűbb látnivalója: az impozáns épület az 1600-as években IV. Károly császárnak és négy feleségének adott otthont, és ma is látogatható. A kastély udvarában több templom és számos épület található, így elég nehéz eligazodni.

Ha megtalálod a császári család kriptáját, érdemes leereszkedned a régi lépcsőkön: IV. Károly feleségei éjszakánként állítólag még most is egymással civódnak.

A zsidónegyedben található zsinagóga a híres írónak, Franz Kafkának is inspirációt adott. A zsinagóga mögötti sírkertben több mint 12 ezer zsidó nyugszik, kiknek többségét itt gyilkolták meg a világháború alatt. A prágaiak szerint a szomorú emlékű városnegyedben a leggyakoribbak a paranormális jelenségek.

Ha a kísértetek miatt utazol a cseh fővárosba, keresve sem találhatsz jobb szállást a Károly tér mellett álló, szállodává alakított monostornál. A régi időkben állítólag gyakori volt, hogy éjszaka ismeretlenek rángatták ki a kőműveseket az ágyukból, hogy tetemes mennyiségű arany ellenében mindenféle borzalmas megbízásokat teljesítsenek.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Az egyik ilyen legenda szerint az egykori monostor pincéje lett végső nyughelye egy apácának is, akit ismeretlen okokból ellenségei élve falaztattak be egy sötét, prágai éjszakán.

Képek: www.prague.net; www.ghostmuseum.cz.

OLVASD EL EZT IS!

muckross
  • németország
  • nagy-britannia

Hogyan fogsz meghalni?

palermo
  • olaszország
  • múzeum

Nyolcezer holttest múzeuma

Ezt is szeretjük