Vénusz mellbimbója: erotikus kiállítás az oxitocin festőjétől

Juhász Tibor vibráló képein az erotika, az ösztönök és az érzelmek kerülnek fókuszba.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Erotikus festmények között teltházzal nyílt meg a Juhász Tibor festőművész Vénusz Mellbimbója című kiállítása a székesfehérvári Műhely Kávéházban, május 20-án. A kiállítás témája a szerelem és ösztön együttes ábrázolása, a képek az érzelem és a testiség között egyensúlyoznak.

Juhász Tibor: Vénusz mellbimbója

A kiállítást dr. Szondy Máté boldogságkutató pszichológus nyitotta meg, akinek a Boldogság művészete, a művészet boldogsága című előadásából a jelenlévők megtudhatták, hogy a boldogságért felelős csodahormon az oxitocin. Szondy Máté ezért az oxitocin festőjének nevezte Juhász Tibor festőművészt. A pszichológus szerint a párterápiára járók a művész képein látható harmóniát szeretnék elérni.

Szerelem és ösztön a képeken

A festmények témája a szerelem és ösztön együttes ábrázolása, Juhász Tibor képei az érzelem és a testiség között egyensúlyoznak. Festményein szívesen használ erős, tiszta, vibráló színeket, stílusát a modern graffiti és a szecesszió keveredése jellemzi. A pozitív pszichológia témái, az élettel való elégedettség, a boldogság, az optimizmus, a pozitív gondolatokkal, érzelmekkel telítettség tökéletesen kifejeződnek Juhász Tibor festőművész képeiben.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

A festmények hangulata irányt mutat a mai pesszimista világban. A sikerességhez törvényszerűen optimizmus szükséges, ami gyakorlatban is működik, hiszen Juhász Tibor festményei 2011-ben debütálnak Londonban, Manchesterben és Bécsben.

Helyszín: Műhely Kávéház, 8000 Székesfehérvár Ady Endre u. 11.
Megtekinthető: 2011. május 20. – 2011 június 20.
Jegyár: a kiállítás ingyenes.
Ezt is szeretjük