Spanyol hangulat a párizsi háztetők alatt

A Szerelem a hatodikon egy igazán szívmelengető film egy francia bróker és spanyol házvezetőnője különös szerelméről. (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az utóbbi idők egyik legsikeresebb francia vígjátéka az 1960-as évek eleji Párizsban játszódik, főszereplője egy középkorú francia bróker, aki beleszeret gyönyörű huszonéves házvezetőnőjébe. A Berlini Filmfesztivál versenyporgamjába is bekerülő alkotás népszerűségének titka, hogy a rendező mesterien vezeti végig szeretetreméltó karaktereit a helyzetkomikumokkal teletűzdelt történeten.

A film hőse Jean-Louis Joubert, a tehetős középkorú bróker - Fabrice Luchini - és felesége, Suzanne - Sandrine Kiberlain -, akik unalmas mindennapjaikat élik egy hatalmas párizsi lakásban. A szürke egyhangúságból csak az új bejárónő, Maria - Natalia Verbeke - érkezése rázza fel őket, aki színt és életet varázsol otthonukba. Érthető hát, ha a férfi egy csapásra beleszeret a fiatal és gyönyörű spanyol nőbe, és igyekszik mindent megtenni, hogy a közelében maradhasson. A szokatlan szerelem beteljesüléséhez Joubert-nek fel kell merészkednie a cselédlépcsőn, a hatodik emeletre.

Egy különös szerelem története

A történet hangulata kitűnően adja vissza a szexuális forradalom előtti hangulatot, a francia háziúr és spanyol alkalmazottja között szövődő intim kapcsolat pedig felvillantja a két mediterrán kultúra jellegzetességeit. A Szerelem a hatodikon kiindulópontja egyébként történelmileg teljesen hiteles: a spanyol polgárháború után nagy számban érkeztek határozott és önálló nők Franciaországba, hogy új életet kezdjenek.

A filmet rendező Philippe Le Guay az 1960-as éveken nőtt fel, saját élményei inspirálták a téma megfilmesítésére. Az ő családjukban is dolgozott egy - a filmben szereplőkhöz hasonló - spanyol háztartási alkalmazott, az általa esténként énekelt gyerekdalok máig emléketesek a rendező számára. Le Guay a gyerekkori élmények hatása alatt döntötte el, hogy játékfilmen örökíti meg azt a különleges és virágzó kultúrát, amely egykor a cselédszobákból kiindulva jelentősen alakította Párizs képét.

Az életvidám romantikus vígjáték érdekessége, hogy Fabrice Luchini és Sandrine Kiberlain francia kettőse mellett kiváló spanyol színésznőket vonultat fel. Az itt megjelenő Carmen Maura és Lola Duenas többek között például Pedro Almodóvar filmjeiből lehet ismerős. A Szerelem a hatodikonban nyújtott kiváló alakításáért Lola Duenas nemrég a legrangosabb francia elismerést jelentő César-díjat is átvehette.

A Szerelem a hatodikon augusztus 23-tól látható a magyar mozikban.(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=2086167&banner=2086169&ord=RANDOM_NUMBER)%)

Ezt is szeretjük