Sosem látott, megdöbbentő fotók a világhírű rendezőtől: 17 évesen készítette őket

Stanley Kubrick már kamaszként megcsillogtatta zsenialitását.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Stanley Kubrick már kamaszként megcsillogtatta zsenialitását.

Stanley Kubrick zsenialitása megkérdőjelezhetetlen, bármelyik filmjére is gondol az ember: a 2001: Űrodüsszeia, a Ragyogás és a Mechanikus narancs rendezője pedig nem mindig foglalkozott a filmezéssel.

A kultfilmek megrendezése előtt egyszerű tinédzserként tengette mindennapjait New York városában. Művészi tehetsége azonban már 17 éves korában megmutatkozott, amikor a kezébe került a fényképezőgép. Első sikeres képén Roosevelt elnök halálhírét hirdető újságos standot fotózta le, ahol az árus is gyászolt.

A képet beküldte a Look magazinnak, ahol azonnal fotóriporteri állást ajánlottak neki. Az 1940-es években New York utcáiról készített képeket az újságnak, a fordulatnak köszönhetően kibontakozó tehetsége egyre nagyobb teret kaphatott, mígnem negyedik filmje meghozta számára az áttörést, és a világhírnevet. A magazinnak készített fotókból szemezgettünk.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük