Óriási magyar siker a paralimpián! Csak úgy záporoznak az érmek
A magyar küldöttségnek már 14 érme van, ebből hatot az elmúlt két napban szereztek.

Dia

Krajnyák Zsuzsanna szerdán bronzérmet nyert a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében, megszerezve ezzel a magyar küldöttség kilencedik érmét.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Dia

Osváth Richárd ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében a szerdai versenynapon, ezzel övé lett a tizedik magyar érem.

Dia

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a parakajakosok KL1-es kategóriájának csütörtöki döntőjében a riói paralimpián. Ez volt a 11. magyar érem.

Dia

Az S9-es sérültségi kategóriában versenyző Sors Tamás bronzérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban csütörtökön, ezzel szert téve a magyarok 12. érmére.

Dia

Sors Tamás után az ugyancsak az S9-es sérültségi kategóriában versenyző Konkoly Zsófia is bronzérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban. Övé lett a 13. magyar érem.

Dia

A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla összeállítású magyar válogatott bronzérmet szerzett a kerekesszékes vívók női párbajtőr csapatversenyében a riói paralimpia csütörtöki napján. A trió a magyar küldöttség 14. érmét szerezte meg.

Fotó: MTI/MOB/Szalmás Péter