Hidd el, hogy jó vagy a munkádban!

Önbizalom-tréning

Sok nő érzi úgy, hogy nem elég okos egy feladathoz. Önbizalomnövelő tippek a szakmai életben.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem bízol magadban a munkahelyeden? Úgy érzed, nem teljesítesz eleget? Inkább segítséget kérsz, minthogy saját magad oldanád meg a dolgokat? Szinte minden nő találkozott hasonló érzésekkel, miközben a férfi kollégák vígan elvannak.

Miért?

A nők lelkiismeretesebbek a férfiaknál, és ezért többet is várnak el. Nem feltétlenül mástól: saját maguktól. A jó munka és a hibátlan munka nem ugyanaz, de lehet, hogy a jó is elég.

Természetesen nem lustaságra vagy linkségre akarunk buzdítani, de néha elég, ha 90%-on üzemelsz! Ha stresszeled magad, akkor a teljesítményed is romlani fog. Ha valami nem megy, ne akarj a kardodba dőlni, hanem pihentesd a feladatot, és később végezd el. Ezzel nem kibújsz a feladat alól, nem azt jelenti, hogy nem tudod elvégezni, hogy nem csinálod olyan jól, mint a férfi kollégák, egyszerűen csak máskor van itt az ideje.

Férfi agy - női agy

Ne szégyelld, hogy nő vagy, és esetleg más úton jutsz el a megoldáshoz, mint nadrágos kollégáid. A női megoldások sokszor gyakorlatiasabbak, mint a férfiaké. A végeredmény számít, és ha finoman, a saját női módszereiddel éred el, attól még ugyanolyan értékes.

Szintén önbizalomromboló, ha férfi kollégáid a női agyra, a nők logikátlanságára tesznek megjegyzést, vagy viccelődnek rajta. Hiába tudod, hogy ez nem így van, az egódat megtépázza már az is, ha tudod, hogy így gondolkodnak rólad.

Katika, Marika, Gizike

Észrevetted már, hogy a nőket gyakran szólítják a kicsinyítőképzős keresztneveken? Ha ezt hallja valaki, akkor egy idő után hajlamos magáról is Katikaként gondolkodni, és nem osztályvezetőként. Az igazgató úr marad ami, de az igazgató asszony lehet Marika is. Ez a jelző, illetve megszólítás önkéntelenül is hozzájárul ahhoz, hogy a nőket lejjebb sorolják. Természetesen nem baj, ha Katalin helyett Katának vagy Katinak becéznek, de ha zavar, hogy úgy szólítanak, mint egy ötévest, akkor legközelebb nyugodtan tedd hozzá a válaszhoz, hogy Tomika.

Egy kínos pont

Bár már 1957 óta létezik az "egyenlő munkáért egyenlő bért" elve Európában, a megvalósulásától még messze vagyunk. Az Európai Unióban átlagosan 54 nappal dolgozunk többet, és 15%-kal keresünk kevesebbet, mint a férfiak.

A legnagyobb különbség - ami akár százezres nagyságrendű is lehet - a felsővezetőknél tapasztalható. Persze, hogy az jut eszedbe, hogy biztosan nem végzed olyan jól a munkádat, mint egy férfi...

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Szintén hasonló példa, hogy általában két azonos végzettségű, tapasztalatú, tudású jelentkezőből a férfit választják az új állás betöltéséhez. Így az elutasított jelentkező nem érti, hogy mi a probléma, és saját magát hibáztatja.

Ezt is szeretjük