Utazás közben is pöröghetne a munkaidő szakértők szerint, ha ezzel időzöl a buszon

A kutatók szerint bele kellene venni a munkaidőbe, amikor utazás közben intézed a munkahelyi e-maileket.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Brit kutatók szerint az emberek fele a munkába menet a buszon, a metrón, a trolin és a villamoson olvasgatja a céges e-maileket, bár ez hivatalosan nem tartozik bele a munkaidejükbe. Pedig egy friss kutatás szerint kellene. A University of the West England kutatói ötezer vonattal utazó brit viselkedését vizsgálták meg. Az utasok több mint fele - 54% - tölti céges e-mailek böngészésével az utazás közbeni üres időt.

Az okostelefonokkal és a korlátlan internet-hozzáféréssel teljesen elmosódtak a határok a munka és a magánélet között. A dolgozók gyakran munkába menet készülnek fel az aznapi munkanapra, hazafelé menet pedig igyekeznek behozni magukat, és azzal foglalkozni, ami nem fért bele a napba. Ezzel azonban teljesen felborul a munka-magánélet egyensúly.

A folyamatos elérhetőség ugyanakkor számos veszélyt rejt magában. Korábbi kutatás igazolta, hogy magasabb stresszhez, kiégéshez, sőt, akár szív- és érrendszeri betegségekhez is vezethet. Az, ha nem tudsz kikapcsolni, és a munkaidő lejártával félretenni a munkát, súlyos következményekkel járhat a teljesítményre nézve is. Nem tudsz rendesen feltöltődni, és energialöketet szerezni az új munkanaphoz.

Persze, azért érdemes fenntartásokkal kezelni a kutatók felvetését. Egyrészről, a magas fokú rugalmasság lehetővé teszi, hogy a munka-magánélet egyensúly jobban megvalósuljon. Akik viszont nem képesek összeegyeztetni az idejüket, még nagyobb stressznek tehetik ki magukat.

Ha még több érdekes információt olvasnál a munka világáról, látogass el a Hrpwr oldalára!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük