Félelmetes videó! Magától mozog a sírból előkerült szobor

Rejtélyes és hátborzongató jelenséget filmeztek le egy manchesteri múzeumban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Furcsa jelenségre figyeltek fel egy manchesteri múzeumban: az egyik kiállított szobor magától forog. 

A bizarr történésekre szinte rögtön megtalálták a logikus magyarázatot, de van, aki szerint az nem állja meg a helyét.

Senki nem nyúlt hozzá

A múzeum tulajdonában lévő óegyiptomi szobor sötét színű, körülbelül 25 centiméter magas, és egy zárt vitrinben tárolják más szobrokkal együtt. A műalkotást egy régi sírban találták, és már nyolc éve az intézmény tulajdonát képezi - eddig azonban meg sem mozdult.

Ám Campbell Price, a múzeum kurátora a közelmúltban arra lett figyelmes, hogy a szobor elmozdult eredeti helyéről. A dolgot erősen furcsállotta, hiszen a vitrinhez rajta kívül senkinek nincs kulcsa, ő pedig nem bolygatta a tárgyat.

Amikor megbizonyosodtak róla, hogy senki nem nyúlt a szoborhoz, úgy döntöttek, felszerelnek egy kamerát a vitrinnél, amelynek segítségével megfigyelhetik, mi történik. A vizsgálat sokkoló eredményt hozott: a videón egyértelműen látszik, hogy a szobor emberi beavatkozás nélkül, minimális sebességgel, de körbe forog, mindig ugyanabba az irányba.

Van rá magyarázat?

Megpróbáltak tudományos magyarázatot találni a jelenségre, de Campbell Price nem ért egyet az elmélettel: szerinte mindenképpen valami misztikus dolog áll a háttérben. Vannak, akik úgy gondolják, hogy az anyag, amiből a szobor készült, valamint a vitrin üvegfalának kölcsönhatásában rejlik a magyarázat.

Az eltérő anyagok miatt a műalkotás bármilyen apró rezgésre  - például a látogatók mozgásakor - megmozdul egy kicsit, és végül ebből alakul ki a napokon át tartó fordulat. Ez a feltevés valószínűnek tűnik, hiszen a videón is látszik, hogy a szobor akkor fordul a legtöbbet, amikor emberek járkálnak körülötte - éjszaka békésen álldogál a helyén. A mellette lévő kiállított darabok mozdulatlanságára pedig az lehet a magyarázat, hogy más az alapanyaguk, kisebb a méretük, és alacsonyabban van a súlypontjuk - vagyis stabilabban állnak.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A kurátor azonban inkább a kevésbé racionális magyarázatot tudja elképzelni. Az ilyen műalkotásokat ugyanis az egyiptomi kultúra szerint azért temették a múmiák mellé, hogy a halott lelke új testet találjon maga mellett, és végül átszálljon a szoborba - Price szerint ez, vagy ehhez hasonló dolog lehet a magyarázat a forgásra.

Kép: www.dailymail.co.uk

Ezt is szeretjük