Miről írkál Vona Gábor és Orbán Viktor?

Politikusok a Facebookon

A politikusok is folyamatosan használják a Facebookot. Meglestünk néhány adatlapot.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Napjainkban már szinte nincs olyan ember, aki ne csatlakozott volna valamelyik közösségi szájthoz, például a Facebookhoz. Ezt a politikusok is felismerték, és egyre többen jelennek meg saját adatlappal az oldalon.

Orbán Viktor

Az országgyűlési választási kampány elején - akkor még csak miniszterelnök-jelöltként - csatlakozott az oldalhoz Orbán Viktor. Döntése egyértelműen politikai volt, Orbán és csapata aktívan használta kampányához a Facebookot.

Bár kezdetben sokan azt hitték, hogy a posztoló maga Orbán Viktor, ám kiderült, hogy ezt a feladatot nem a miniszterelnök látja el: a bejegyzéseket más írja Orbán helyett.

De lássuk a tartalmat, miket láthatunk a miniszterelnöki profilon? Kezdetben elég sok volt a személyesebb hangvételű bejegyzés, tavaly januárban például ezt közölte Orbán Viktor: Ma edzéssel indult a nap. Felcsút, -10 fok, 35 perc futás, 30 perc konditerem. Csoda, hogy nem fagyott le a fülem. Utána öltöny, nyakkendő, kávé, klubtulajdonosok.

Márciusban pedig ezt posztolta Orbán Viktor: A kampány eddigi legnagyobb zsákmánya! C. Ronaldo és Iker Casillas által személyesen nekem dedikált mez!

A személyes hangvételt az elmúlt időszakban felváltotta a hivatalos, bár néha azért még szó esik arról, hogy a Milan vezeti az olasz bajnokságot, de fő vonallá inkább az EU-elnökség vált.

Vona Gábor

Orbán Viktorral ellentétben Vona Gábor, a Jobbik elnöke maga posztol, bár ő személyesebb megjegyzéseket csak ritkán tesz, ilyenkor is főként félreértéseket tisztáz.

Ilyen bejegyzés volt, amikor eredeti nevéről - Zázrivecz - írt, és megmagyarázta, hogy valójában a mostohanagyapját, nem pedig a vérszerinti nagyapját hívták így. Vonát ezt megelőzően sokat piszkálták, mondván, hogy nevéből kiindulva zsidó származású, ugyanúgy, mint azok, akiket támadni szokott.

Vona Gábor emellett számos videót és cikket tesz fel, amelyben ő szerepel, továbbá többször posztol hosszabb véleményt a párt helyzetéről vagy épp olyan, a Jobbik által prioritásként kezelt témákról, mint hogy Alföldi Róbertnek távoznia kéne a Nemzeti Színház éléről.

Mesterházy Attila

Mesterházy Attilának, az MSZP elnökének két profilja is van a Facebookon, egy személyes és egy nyilvános, utóbbi csoportként működik. 

Az MSZP elnöke a hivatalos és a személyesebb tartalmú posztok között váltogat, kiírja azt is, hogy a fia mikor kapta meg élete első bizonyítványát, ahogy azt is, hogy üdvözli Illés Zoltán államtitkár bejelentését, miszerint mégiscsak van több mint ötmilliárd forint az ár- és belvízi problémák megoldására.

Érdekesség, hogy Mesterházy Attila profilján állandó vendég Török Zsolt MSZP-szóvivő, aki híreket, videókat tölt fel a pártelnökről.

Szalai Annamária

Összeállításunkban van egy kakukktojás is, aki nem más, mint Szalai Annamária. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének Facebook-jelenlétéről több cikk is született, mivel Szalai egy interjúban kijelentette: fent van az oldalon, álnéven.

Ez azért volt problémás, mert a Facebook szabályzata tiltja az ilyen jellegű jelenlétet, az pedig meglehetősen pikáns, hogy épp a mindent szabályozni akaró médiahatóság elnöke szeg meg egy szabályt.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Aztán Szalai Annamária egy egészen elképesztő magyarázattal állt elő, amelyben azt állította, hogy nem úgy van fent álnéven, ahogy azt mindenki hiszi: nem más nevét használja, az ő neve az, hogy „Ál Név”.

Ezt is szeretjük