Ez a nő állítja, hogy 5 éven át majmok nevelték: nagyon szomorú története van

Marina Chapman története egészen rendkívüli, állítása szerint gyerekkorában majmok nevelték fel.

Majmok nevelték fel a nőt
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Marina Chapmant gyerekkorában a Kolumbiában lévő szülőfalujából elrabolták, annyira fiatal korában, hogy nem is emlékszik vér szerinti édesanyjára és apjára, sem arra, hogy milyen volt az élete a családjával.

Majmok nevelték fel a nőt

Az első emlékei között az szerepel, ahogy két idegen férfi egy kocsiba tuszkolja, és elviszik magukkal. Végül egy dzsungeles részen kitették a kislányt, és egyedül hagyták, minden bizonnyal arra számítva, hogy úgyis életét veszti az akkor még csak négyéves, pöttöm gyerek a vadonban - de nem így történt. A most 73 éves nő az UniLad oldalán beszélt arról, hogy mi történt vele egyedül az esőerdőben, illetve erről egy könyvet is írt 2013-ban a The Girl With No Name címmel. 

Visszaemlékezett arra, ahogy kérlelte a férfiakat, hogy ne hagyják őt egyedül az erdőben, de mégis magára maradt. Aztán egy idő után neszeket hallott a közeli fákról, és meglátta a majmokat.

- A legelső csak bámult rám - mondta. - Azután elkezdett az ujjával bökdösni, viszonylag erős kis majom volt, de én nem akartam mozdulni. Nem akartam semmit csinálni. Végül többen is jöttek, és elkezdtem magam jobban érezni, elfelejtettem sírni is, de még mindig féltem. 

Ahogy teltek a hetek, egyre közelebb került a majmokhoz, akik végül befogadták őt, megtanulta a hangjelzéseiket is. 

- Muszáj volt felismernem a jelzéseket. A magas, rikoltó hang azt mutatta, hogy valami veszély közeleg, és el kell bújni. A fütyülős hangok azt jelezték, hogy élelmet találtak, minden hang utalt valamire. Időbe tellett, mire hozzászoktam, miközben figyeltem őket, tanultam el a különböző jelzéseiket. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Öt évvel az elrablása után találtak rá vadászok az erdőben, ekkor pedig egy kolumbiai nagyvárosba, Cúcutába vitték egy bordélyházba. Végül szobalányként helyezkedett el az Egyesült Királyságban, ahol családot alapított - így ért révbe a különös sorsú nő. 

Olvass tovább: ez a valódi Maugli szívszorító története

Dina Sanichar volt az a fiú, akinek tragikus sorsa ihlette a közkedvelt történetet.

A valódi Maugli szívszorító története: Dina Sanichart farkasok nevelték az indiai dzsungelben

Dina Sanichar volt az a fiú, akinek tragikus sorsa ihlette a közkedvelt történetet.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük