Már 24 éve folyamatosan kapja a képviselői milliókat

Ők a legidősebbek a parlamentben

Mindegyik fideszes képviselő.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A választás utáni új országgyűlés kezd összeállni. A nem végleges eredmények szerint az új összeállításban 19 női képviselő ül majd a sorok között, négy képviselő van 1990 óta folyamatosan a parlamentben, mindannyian fideszesek: Orbán Viktor, Kósa Lajos, Kövér László és Németh Zsolt.

Az új országgyűlésben 24 olyan ember lesz, aki még soha nem volt képviselő. A választáson 98%-os feldolgozottság után ellenzéki győzelem csak két egyéni választókerületben, Miskolcon és Szegeden született.

A legidősebb képviselő

Az Országgyűlés legidősebb tagjai mind a Fideszből kerültek ki. A legidősebb tag a Fidesz-KDNP közös listáján mandátumot szerzett, 1935-ös születésű Turi-Kovács Béla.

A parlament honlapján található életrajza szerint jogot végzett, de 1956-ban részt vett a forradalomban, ezért kizárták az egyetemről, ezért a diplomáját csak 1959-ben kapta meg. 1963-ban ügyvédi szakvizsgát tett, majd a Pest Megyei Ügyvédi Kamara elnökségi tagjává választották.

Később 1990-ig az MDF tagja, 1990-ben független jelölt volt, 1994-ben kisgazda képviselő lett, 1996-ban az FKGP Pest megyei elnökévé, 1998 nyarán pedig pártfőtitkárrá választották. 2001-ben lemondott az országos elnökségi tagságáról, majd párttagságát felfüggesztették, tisztségeitől megfosztották a kisgazda pártharcok miatt. 2001-ben megállapodást kötött a Fidesszel, ami után egyéni jelöltként indult, 2002-ben mandátumát a Fidesz-MDF közös listájáról szerezte.

2006-ban frakcióvezető-helyettes lett, 2009-ben a Környezetvédelmi Bizottság alelnöke, majd 2010-ben is mandátumot szerzett a parlamentben. A 2014-es márciusi adatok alapján jelenleg a fideszes képviselő közel bruttó 960 ezer forintot visz haza, a lakhatási támogatását is beleszámolva.

6 új politikusnő a parlamentben

Nézegess képeket!

Elolvasom

A többiek is a Fideszből jöttek

A II. kerületi képviselő, a fideszes, 1942-es születésű Fónagy János szintén jogot végzett. A Fideszbe 1993-ban lépett be, 1994 és 1998 között a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei alelnöke. Jelenleg az országos választmány tagja, először a budapesti XIII. kerületi szervezetének választókerületi elnöke, majd a VII-VIII. kerületi elnöke lett.

A 2014-es választáson a Fidesz II. és XII. kerületi országgyűlési képviselőjelöltje lett, és meg is nyerte a választást a körzetben. 1999-2005 között az 1944-45-ben ausztriai kényszermunkára hurcolt áldozatok kártalanítását irányító osztrák Megbékélési Alapítvány Kuratóriumában képviselte a Magyar Köztársaságot, tevékenységéért az Osztrák Köztársaság nagykeresztje kitüntetésben, 2005-ben a Magyar Zsidóságért emlékérem kitüntetésben részesült. A parlament honlapja szerint Fónagy 231 900 forint bruttó tiszteletdíjat kap.

Az 1944-es születésű dr. Rubovszky György és dr. Latorczai János szintén fideszes képviselők. Rubovszkynak közel bruttó 1 millió 403 ezer forint a jövedelme, Latorczainak pedig 1 millió 414 ezer forint üti a zsebét minden hónapban. Rajtuk kívül a legidősebbek közé tartozik a szintén fideszes Kerényi János és Szabolcs Attila.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Képek és mobilképek forrása: Turi-Kovács Béla: wikipedia.org/Pellinger Attila, Fónagy János: MTI/Bruzák Noémi, Parlament: MTI/Illyés Tibor

Ezt is szeretjük