3 év börtönbüntetés egy Facebook-poszt miatt

És Twitter-azonosító a rendőröknek

A közösségi oldalak az igazságszolgáltatást is érdeklik.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Akár három év börtönnel is büntethető, ha valakit megsértesz a közösségi oldalakra írt bejegyzéseddel - így döntött a grenadai törvényhozás.

A rendőröknek pedig kötelező kitenni a Twitter-azonosítójukat az egyenruhára.

Három év börtön

- Egyre több gondot okoztak az online felületeken tapasztalható rosszindulatú megjegyzések - jelentette ki Elvin Nimrod, grenadai, jogi ügyekért felelős miniszter.
- Meg kellett teremteni a jogi alapjait annak, hogy gátat szabhassunk a személyeket, és esetenként vállalkozásokat rossz hírbe hozó megjegyzéseknek.

Ezzel indokolta a miniszter, hogy miért alkották meg a jogszabályt, amivel azonnal a támadások kereszttüzébe került.
- Ha azt írom valakiről, hogy nagy fülű, az most sértés vagy ténymegállapítás? - teszi fel a kérdést az egyik blogger. - A bíróság majd egy vonalzóval hozza meg a döntést?

A szabályozás szerint egy formanyomtatvánnyal a rendőrség felé kell jelenteni, ha valakit az interneten ér rosszindulatú megjegyzés, és a bíróság hivatott eldönteni, hogy a bejegyzés valóban sértő-e. Akit bűnösnek találnak, akár 37 ezer dollárra is büntethetik, sőt, legrosszabb esetben három év börtön is kiszabható - írja a Szerverdiszkont.

Biztonsági beállítások lépésről lépésre

Ha szeretnéd biztonságosabbá tenni a Facebook használatát, de nem tudod, hol kell elvégezni a szükséges beállításokat, nézd meg videónkat, ahol a szakember lépésről lépésre megmutatja a teendőket.

Rendőröknek kötelező a Twitter-azonosító

A miniszter szerint az állampolgároknak úgy kell használni az online felületeket, hogy tekintettel vannak másokra is. És ki tudja, ha a jogszabály beválik, lehet, hogy legközelebb az állandóan panaszkodókra vagy éppen a túlzott lájkolókra csap le a törvény szigora - elmélkedik a Time publicisztikája.

Grenadában a mindennapokat teljesen átszövi az internet és a közösségi média, és ebben a kormányzat is élen jár. Annak érdekében, hogy a közigazgatás minél könnyebben elszámolható és elérhető legyen, minden rendőrautónak és minden rendőrnek egyedi Twitter-azonosítója van. Az azonosítót pedig jól látható helyen, az egyenruhán is el kell helyezni.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Valós gondokat is kezel

A szabályozás nem csak a csípős megjegyzéseket bünteti. A karibi miniállamban büntetnek más, valóban rosszindulatú online tevékenységeket is, így az online személyiség ellopását, vagy amikor valakit az online felületeken követnek és zaklatnak - ezek tényleg valós veszélyt jelentenek. A jogszabály kezeli a gyermekpornográfia ügyét is: akit ilyen ügyben találnak vétkesnek, az akár 20 év szabadságvesztésre is ítélhető.

Ezt is szeretjük