Ma 2 éve mutatták ki az első koronavírus-fertőzést Magyarországon: így változott azóta a helyzet

Két éve van jelen a koronavírus Magyarországon. Az évfordulón beszámolunk arról, hogyan alakultak azóta az esetszámok itthon és a világban.

Koronavírus Magyarországon: évforduló
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Pontosan két évvel ezelőtt, 2020. március 4-én mutatták ki először Magyarországon tartózkodó betegeknél a koronavírus-fertőzést. Az első két fertőzött két iráni diák volt, akiket tünetmentesen szállítottak a Szent László Kórházba a szükséges eljárásnak megfelelően. Erről Orbán Viktor miniszterelnök számolt be aznap este a Facebook-oldalán egy videóban, amit azóta eltávolítottak a közösségi oldalról.

Az életünk azóta alaposan megváltozott, most a járvány ötödik hullámának végéhez közeledünk, és bár a virológusok optimistábbak, mint korábban, nem zárható ki, hogy egy hatodik hullám is felüti majd a fejét. Erről épp a tegnapi kormányinfón beszélt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, aki a még érvényben lévő korlátozások feloldását is bejelentette.

A koronavirus.gov.hu csütörtöki adatai szerint Magyarországon a járvány kezdete óta 1 796 982 fertőzöttet azonosítottak, a gyógyultak száma 1 610 315, az elhunytaké pedig 44 211. A kormányzati portál tegnap azt közölte, az aktív fertőzöttek száma jelenleg 142 456, kórházban 3120 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 126-an vannak lélegeztetőgépen. Magyarországon a beoltottak száma 6 395 509, közülük 6 171 552-en a második, 3 813 406-an pedig már a megerősítő, harmadik oltást is megkapták.

A világon 440 162 233 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 5 972 454 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai alapján. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 79 143 716. A halálos áldozatok száma 954 518. Indiában 42 938 599 fertőzöttet és 514 246 halálos áldozatot jegyeztek fel. Brazíliában 28 846 495 fertőzöttről és 650 254 halálos áldozatról tudni. Franciaországban 23 017 711 fertőzöttet és 139 781 halálos áldozatot regisztráltak - írta az MTI.

Magyarországon a csütörtöki bejelentés szerint hétfőtől nem lesz kötelező a maszkviselés, valamint eltörlik azt a szabályt is, hogy a munkáltató kötelező oltást írhasson elő. Ez alól kivételt képeznek a szociális és az egészségügyi dolgozók, számukra a maszkviselés is kötelező marad. Kivezetik továbbá a védettségi igazolvány használatára vonatkozó szabályokat is.

Fotók: Getty Images

Már biztos: ez a vitamin hatásos a koronavírus ellen

Azért nem lélegezhetünk fel teljesen, a koronavírus még jelen van. Jó hír, hogy tudományosan bizonyították: a megfelelő D-vitamin-szint véd a Covid-19 kockázatai ellen.

Már biztos: ez a vitamin hatásos a koronavírus ellen - Csökkenti a súlyos betegségek és a halálozás kockázatát

Tudományosan bizonyították, hogy a megfelelő D-vitamin-szint véd a koronavírus kockázatai ellen.

Elolvasom
Ezt is szeretjük