Kis mellel tilos pornót forgatni: 4 dolog, amiről nem is hinnéd, hogy betiltották

Kis mellek, emósok, piros rózsák - kíváncsi vagy, hol tiltották be?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár első hallásra megdöbbentőnek tűnnek a következő szabályozások - főként pedig az, hogy egyes kormányoknak van idejük hasonlókon gondolkodni -, az adott országokban véresen komolyan gondolták őket, és számos probléma megoldását látták bennük. Íme, négy furcsa dolog, melyet bizonyos helyeken betiltottak.

Ausztrália: tilos kis mellel pornót forgatni

Barnaby Joyce és Guy Barnett ausztrál szenátorok szerint egy felnőtt nő, akinek kis melle van, a gyakorlatban nem is létezhet, legalábbis azon kampányuk szerint, mely a kis mellű szereplők pornófilmekben való megjelenését tiltja. Véleményük szerint ugyanis egy olyan férfi, aki a méret tekintetében a kisebbet kedveli, titokban a gyermekpornográfiához vonzódik.

A szenátorok által életre hívott rendelet miatt számos olyan felnőtt filmet kivontak a forgalomból, melyben a színésznők melle túl kicsi volt, mondván, ez alapján túl fiatalnak, még 18 évesnek sem tűntek. Míg a rendelet kiötlői szerint a hasonló filmekkel a pedofília terjedését segítik elő, ellenzői úgy vélik, ezzel egyrészt a kis mellű nőket diszkriminálják, másrészt az, hogy valaki a kicsit szereti, csupán egyéni ízlés kérdése, és nem kellene túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki.

Oroszország: nem lehet emósnak öltözni

Az emósok stílusát sokan nem kedvelik, azonban más, ha ezt egy szülő nyilvánítja ki gyermeke felé, és megint más, ha a teljes kormányzat szánja rá magát egy nevelő szándékúnak tartott lépésre. Az orosz kormány a tinédzserek között gyakori öngyilkosságok számát szerette volna visszaszorítani azon intézkedésével, mellyel az emódivatnak próbált korlátokat szabni.

A történelem legérdekesebb lázadói

Nézegess képeket!

Elolvasom

A stílust ugyanis az oroszok veszélyesnek tartják a nemzeti stabilitásra nézve, valamint olyan negatív ideológiának, mely a depresszióval, a társadalmi kirekesztettséggel és az öngyilkossággal párosul.

Mindennek köszönhetően betiltották a hasonló ruházat viselését az állami iskolákban és a kormányzati épületekben. A veszélyes trendet, mellyel egy kalap alá veszik a gót stílus követőit is, így azonosítják: 12 és 16 év közötti fiatalok fekete vagy rózsaszín öltözetben, festett körmökkel, piercingekkel, valamint fekete hajjal, mely a fél arcot eltakarja.

Közel-Kelet: tilos a Valentin-nap és a nyugati hajviselet

A közel-keleti országok általában élesen szembehelyezkednek a nyugati kultúrával, dekadensnek és károsnak tartják azt, terjedését pedig próbálják megfékezni. Irán többek között ezért is tiltotta be a nyugati hajviseletet, a rendelet szerint tiltólistás az elöl rövid, hátul pedig hosszú haj, a lófarok, valamint a felállított férfifrizura.

Szaúd-Arábia pedig hasonló okok miatt tiltotta be a Valentin-napot, a helyi ideológia szerint ugyanis az sérti a muszlim hitet. Azért, hogy titokban se árulhassanak az üzletekben e célból termékeket, és senki ne ünnepelhesse, a kormány elrendelte, hogy a virágárusok és az ajándékboltosok a nevezett nap környékén távolítsanak el minden pirosat üzleteikből, valamint minden olyan tárgyat, mely a romantika szimbóluma lehet.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Teljes mértékben nem sikerült azonban visszaszorítani a február 14-ei őrületet, a rendeletnek köszönhetően ugyanis az országban megkezdték virágzásukat a Valentin-napi feketepiacok.

Egyetértesz a furcsa szabályozásokkal?

Ezt is szeretjük