Szigorúan tiltott képek a Sztálin-korszakról: a fotóst kémkedés vádjával kiutasították

Csak halála után kerültek nyilvánosságra.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A második világháború után a Szovjetunió az újjáépítéssel volt elfoglalva, amikor egy Martin Manhoff nevű amerikai férfi Moszkvába érkezett modern fényképezőgépével és Jan nevű feleségével, aki írásban rögzített minden tapasztalatot.

Két éven át hódolhattak kalandvágyuknak, amikor leleplezték őket, és kémkedés vádjával kiutasították a férfit az országból. Amerikai hazaérkezésük után jobbnak látták, ha a fotók a szekrény mélyére kerülnek. Hatvan éven át lapultak ott, és csak a fotós halála után kerültek ki Douglas Smith történész közreműködésével.

Hol zsarnokság van

Meséltek nagyszüleid vagy szüleid a diktatúráról? A fotók alátámasztják a nyomasztó tapasztalatokat: a hétköznapi problémáktól a szigorúan szabályozott ünnepekig mindent megörökítettek, ami a megpróbáltatásokkal és a kényszerrel teli kort leírja.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük