Férfiként ismerték őket, valójában nők voltak: most végre a saját nevükön ismerik el őket

Szerzőjük valódi nevén publikálnak újra 25 regényt, amelyet férfi álnéven alkotó nők írtak.

no-olvas
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyűjteménybe szedve, szerzőjük valódi neve alatt publikálnak újra 25 olyan regényt, amely férfi álnéven alkotó írónők tollából származik. A kiválasztott művek között szerepel George Eliot, valós nevén Mary Anne Evans 19. századi angol írónő Middlemarch című regénye, valamint francia kortársa, Amantine Aurore Dupin, írói álnevén George Sand Indiána című könyve - adta hírül a BBC hírportálja.

A szerdán bemutatott Reclaim Her Name elnevezésű gyűjtemény az angol nyelven alkotó női szerzőket jutalmazó Women's Prize for Fiction nevű díj alapításának 25. évfordulóját ünnepli.

- A történelem folyamán nagyon sok női író férfi álnevet használt, hogy a művei nyomtatásba kerüljenek, vagy komolyan vegyék őket - olvasható a program hivatalos honlapján, amely szerint a mostani kezdeményezés célja, hogy tisztelegjen ezeknek a nőknek a sikerei előtt, és megadja nekik azt őket megillető elismerést.

A 25 kötet ingyenesen letölthető e-könyv formátumban. A Nagy-Britannia-szerte működő könyvtárak ajándék példányokat kapnak a teljes gyűjteményből. A könyveknek női tervezők álmodtak új borítókat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

A kollekció részét képezi a Marie of the Cabin Club című írás az Arnold Petri néven alkotó Ann Petrytől, valamint Mary Bright (George Egerton), Fatemeh Farahani (Shahein Farahani) és Julia Constance Fletcher (George Fleming) egy-egy műve is. A kiválasztott regények műfajukat tekintve a sci-fitől egészen a horrorig terjednek.

Fotók: Getty Images

Ismered a híres magyar költők nagy szerelmeit?

Tudod, ki volt Petőfi Sándor, Csokonai Vitéz Mihály vagy Kosztolányi Dezső felesége, nagy szerelme? Tesztünkből kiderül.

Irodalmi kvíz: mennyire ismered a híres magyar költők nagy szerelmeit?

Kvíz!

Elolvasom
Ezt is szeretjük