Így verhetnek át, ha interneten vásárolsz: 3 gyakori módszer

Az online vásárlás kényelmes, de megvannak a buktatói is. Íme, három veszélyforrás.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az interneten keresztül történő vásárlás nagyban megkönnyíti a dolgodat, ha minden rendben zajlik le a művelet során.

Ám itt szemfülesnek kell lenned, mert rosszul járhatsz: sajnos sok a csaló, aki csak a pénzre hajt. Íme, a három leggyakoribb módszer, amivel átverhetnek.

Hamis webáruház

Mielőtt megrendelsz valamit, és az árát is átutalod, fontos, hogy tájékozódj a webáruházról, ahonnan vásárolni szándékozol. Csak olyan helyről rendelj, amely visszaellenőrizhető, valós cég birtokában van, mert bár nem túl furfangos csalási módszer, mégis léteznek hamis webáruházak.

Az ilyenek általában teljesen valósnak tűnnek, még felhasználói értékelések is vannak rajta, és leígérik a csillagokat az égről. Intő jel lehet azonban, ha irreálisan alacsony áron hirdetik a termékeiket - a jóhiszemű vásárló ilyenkor rögtön utal, de végül nem kap semmit.

Ez a veszély leginkább a nagyobb ünnepek környékén fenyeget, és a szóban forgó weboldalak csak rövid ideig léteznek, de ez az idő pont elég arra, hogy számos online vevőt megkárosítsanak.

Nem azt kapod, amit vársz

Míg egy üzletben kisebb az esély arra, hogy a termék minősége rosszabb lesz a beígértnél, hiszen a saját szemeddel és kezeddel tudod leellenőrizni az állapotát, addig az interneten keresztül vásárolt árucikkeknél csak az eladó szavaira tudsz hagyatkozni.

A 7 leggyakoribb módszer, amivel pénzt akarnak kicsalni tőled a neten

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sajnos előfordulhat, hogy megbízol benne, és csak akkor szembesülsz azzal, hogy valójában nem azt kaptad, amire számítottál, amikor már nem tehetsz semmit.

Az olyan honlapokon - például az aukciós vagy apróhirdetéses oldalakon -, ahol a felhasználók egymás közt adják-veszik az árut, érdemes csak olyan eladótól vásárolni, akinek az értékelése rendben van, és a róla írt személyes vélemények is pozitívak, bizalomgerjesztők.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Nem egyértelmű ár

Vannak, akik úgy próbálnak több pénzt kicsalni a vevőktől, hogy utólag adják elő, mi mindent kell még állnod, hogy kézhez kapd a kívánt terméket. Érdemes átolvasni minden leírást többször, alaposan értelmezve, valamint esetleges apró betűs rész után kutatva. A legtisztább az, ha a vásárlás előtt konkrétan rákérdezel az eladónál, hogy mindent összevetve pontosan mennyit kell majd fizetned, és az sem árt, ha tételesen felsorolja, hogyan jött ki a végösszeg.

Ezt is szeretjük