Innen tudhatod, hogy a főnököd figyeli a számítógépedet: a legbiztosabb jelek

Apróságnak tűnhetnek, mégis jobb, ha nem hagyod őket figyelmen kívül.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Manapság a számítógép és az internet a legtöbb munkakör elengedhetetlen kelléke, így a csábítás is nagy, hogy a kávészünetben benézz a Facebook-oldaladra, vagy megírj egy magánlevelet.

Nem árt azonban, ha tudod, hogy az irodai gépek adatforgalmát nem nehéz nyomon követni, így könnyen lehet, hogy a főnököd pontosan tudni fog róla, milyen oldalakat böngésztél munkaidőben.

Ha az alábbi jeleket észleled, akkor nagy a valószínűsége, hogy nem csak te látod, mi történt a monitorodon.

Olvasott levelek

Ha a számítógépedet magánügyek intézésére is használod, nem túl bölcs dolog megjegyeztetni a felhasználónevedet és a jelszavadat, így ugyanis a főnöködnek nem kerül túl nagy erőfeszítésébe, hogy belenézzen a leveleidbe.

Az irodai gépedre, még ha azt jelszóval véded is, a rendszergazda segítségével ő is be tud lépni, ezután pedig néhány kattintással bejuthat a postafiókodba.

Ha azt veszed észre, hogy bizonyos levelek az olvasott kategóriába kerültek, holott te még biztosan nem nyitottad meg őket, vagy az oldal által megjegyzett utolsó belépés időpontja nem egyezik azzal a dátummal, amikor te utoljára használtad a weblapot, akkor jó okod van feltételezni, hogy a főnököd arra használta a túlóráját, hogy megnézze, nem pletykáltál-e ki valamilyen céges titkot egy magánlevélben.

Naplózás

Nem kell gyakorlott felhasználónak lenned ahhoz, hogy ellenőrizd, más is használja-e a számítógépedet. Ha a munkaidőd letelte után a főnököd még átlapozza, milyen oldalakat látogattál, akkor annak nyoma marad a gép naplójában.

15 trükk, hogy te legyél a főnök kedvence

Nézegess képeket!

Elolvasom

A naplózás beállításait a Vezérlőpultban, a Teljesítmény és karbantartás menüpont alatt, a Felügyeleti eszközök mappában találod. Az Eseménynapló ikonjára kattintva megjelenik egy ablak, melyben kategorizálva láthatod a számítógépen rögzített eseményeket.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A Biztonsági napló fül alatt tájékozódhatsz arról, hogy mikor milyen oldalakat nyitottak meg a gépeden - ha itt olyan adatforgalomra utaló jeleket is találsz, amikért nem te vagy a felelős, akkor nem árt, ha ezentúl kétszer is meggondolod, mielőtt megnyitsz valamilyen, nem a munkáddal kapcsolatos weboldalt.

Helytelen leállítás

Biztos veled is előfordult már, hogy kapkodva kapcsoltad ki a gépedet, és csak gyorsan áramtalanítottál, nem a szokásos leállítási folyamatot követted. Ilyenkor a következő indításkor megjelenik egy értesítés, ami figyelmeztet a helytelen leállításra, és gyorsan ellenőrzi, hogy minden rendben van-e a számítógéppel.

Ha reggel, a gép bekapcsolásakor ilyen értesítéssel találkozol, pedig meg vagy győződve arról, hogy te biztonságos módon kapcsoltad ki a gépedet, az az egyik legbiztosabb jel arra, hogy valaki a munkaidőd után még bekapcsolta a számítógépet, majd sietősen állt fel az íróasztalodtól.

Ezt is szeretjük