A 7 legdurvább illemtani baki, amit étteremben elkövethetsz

Fontos, hogy tisztában légy a betartandó éttermi etikettel, mielőtt vacsorázni indulsz!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mint minden nyilvános helyen, az étteremben is vannak viselkedési szabályok, amiket mindig be kell tartani, ha nem szeretnéd, hogy ferde szemmel nézzenek rád.

Tudd meg, melyek azok az illemtani hibák, amik a lehető legrosszabb fényben tüntetnek fel egy vacsora során.

Hangos megjegyzések

Ha beléptek egy étterembe, és észreveszed, hogy tömeg, vagy netán teltház van, ne kezdj el fennhangon méltatlankodni. Ezzel nemcsak megzavarod a vendégeket, de közönségesnek is hihetnek majd. Inkább mindig gondolkozz előre, és ha vacsorázni készültök, foglaljatok asztalt, hogy jó előre gondoskodjatok a helyről.

Nem alkalomhoz illő öltözék

Ha egy kisebb, szerény helyre készültök, nem kell túlöltözni az eseményt, bőven elég, ha farmert és valami elegáns felsőt viselsz. Ha viszont egy komolyabb, színvonalas helyre mentek, mindenképpen tartsd be a klasszikus, elegáns öltözködés szabályait. Az ilyen helyekre, ha nem megfelelő a ruházatod, valószínűleg be sem engednek majd, és valljuk be, ebben a helyzetben kevés kellemetlenebb dolog van ennél.

Használd a ruhatárat!

A nívósabb helyek rendelkeznek saját ruhatárral, ahol elhelyezheted a felesleges felsőruházatodat, táskádat. Mindenképpen vedd igénybe ezt a szolgáltatást, mert sokat ront az étterem összképén és a megítéléseden, ha a széktámlára teríted a kabátodat. A táskát semmiképp sem szabad az asztalon tárolni, még akkor sem nagyon, ha egy apró kézitáskáról van szó! Azt pedig végképp felejtsd el, hogy a vacsora helyszínén igazítasz a sminkeden: illedelmesen kérj elnézést, és vonulj el a mosdóba.

15 életbevágóan fontos illemszabály

Nézegess képeket!

Elolvasom

Vacsora közben

Törekedj rá, hogy tisztességesen, illedelmesen fogyaszd el az ételt, ne rágj hangosan, ne csámcsogj, és mindig nyeld le a falatot, mielőtt megszólalnál. A beszéd hangerejét tartsd alacsony szinten, és ne fürkészd a tekinteteddel a környező asztalnál ülőket. Gondolj bele, te sem tudnál úgy jóízűen vacsorázni, hogy közben vizslató szemek kereszttüzében ülsz. Ha roppant jól érzed magad, akkor is figyelj oda, hogy a nevetésed ne legyen harsány. 

Hagyd a pincért!

Ha már választottál az étlapról, akkor azt tudasd férfipartnereddel, aki majd továbbítja az információt a pincérnek. Viselkedj úrihölgyként, és hagyd, hogy teljesen kiszolgáljanak!

Természetesen azért a köszönetet ne hagyd el, ha kihozzák az ételt, majd amikor elviszik a terítéket. Viszont hagyd, hogy a pincér végezze a dolgát, és ne kezdd el összeszedni a használt tányérokat! Hidd el, a jó szándékodra most nincs szükség, te a vendég vagy.

A számla rendezése

Ne kezdj el vitatkozni a férfival, ha a számlát teljes egészében ő szeretné állni. Hogy ne érjen meglepetés, még a vacsora előtt tisztázzátok, hogyan oszlanak majd el a költségek. Ha ez nem történt meg, és mégis szeretnél reklamálni, várd meg, míg kiértek az étteremből, és ott hozd fel a témát. Ne hozd kellemetlen helyzetbe magatokat!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Elégedetlenség hangoztatása

Ha valami probléma merült fel az étellel vagy a kiszolgálással kapcsolatban, ne a pincért teremtsd le mindenki előtt. Ezzel nem az éttermet fogják megszólni a vendégek, hanem téged könyvelnek el magukban illetlen módon viselkedő embernek. Ha nem tudod magadban tartani a panaszt, tudakold meg, hol tudsz kapcsolatba lépni a konyhafőnökkel vagy a tulajdonossal, és neki sorold fel aggályaidat egy félreeső helyen.

Ezt is szeretjük