Te felismered, ha egy oldal illegális? Az internetezők nagy része nem képes rá

Fontos lenne, hogy a felhasználó felismerje a legális, illetve a kalóz forrást, és tudatosan hozzon döntést.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is - hangsúlyozta Horváth Péter, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület - HENT - munkacsoport-vezetője csütörtökön az M1 aktuális csatornán. Kifejtette: bár nem könnyű, fontos, hogy a tartalom felhasználója felismerje a legális, illetve a kalóz forrást, és tudatosan hozzon döntést a legális forrás felhasználásáról.

Kovács Gábor kutatásvezető elmondta, hogy ezer fős mintában mérték fel a fiatalok internethasználati szokásainak változását, köztük a jogvédett tartalmakhoz való viszonyukat. Horváth Péter rámutatott arra, hogy az interneten is elterjedt az előfizetéses tartalomszolgáltatás, és a férfiak hajlandóbbak is a legális tartalom használatáért fizetni, mint a nők.

A HENT közleménye szerint a fiatal felnőttek negyede nem tudja egymástól megkülönböztetni a legális és az illegális oldalakat. A kutatás kimutatta, hogy a fiatalok több mint négyötöde zenehallgatásra, háromnegyede filmnézésre, kétharmada vásárlásra, 50%-a pedig játékra is igénybe veszi az internetet.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük