Így vernek át vásárláskor: a 3 leggyakoribb eladói trükk, aminek te is bedőlsz

A jóindulat szimpatikus tulajdonság, de vásárláskor visszaélhetnek vele.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindenki igyekszik spórolni, de csak keveseknek jut eszébe, hogy a mindennapi, apró, látszólag jelentéktelen költségek kordában tartásával érhető el a legegyszerűbb és leglátványosabb eredményt, ha a kiadások megregulázásáról van szó.

A fogyasztói társadalomban állandó vásárlásra próbálnak buzdítani, ezért ma fontosabb, mint korábban bármikor, hogy tudatosan szerezd be azt, amire szükséged van, tisztában légy a jogaiddal, és ne hagyd magad megkárosítani a leggyakoribb eladói trükkökkel.

Akciós! Vagy mégsem?

Gyakran előfordul, hogy az akciósan meghirdetett cikk ára a pénztárnál már nem felel meg az ígért kedvezménynek: ezért is fontos, hogy pakolás közben fél szemedet a pénztárgép kijelzőjén tartsd, és azonnal jelezd, ha a kiírt összeg nem felel meg annak, amit vásárlás közben láttál.

Gyakori trükk, hogy az akciós állványokra kipakolt áruk mellett egy kedvezményes árat tüntetnek fel, ám a sorok mélyén ugyanarra az árucikkre már más összeget írnak - így, amikor reklamálsz, az eladó erre a cédulára hivatkozhat, esetleg azt is mondhatja, hogy félreértés történt, az akció már lejárt, csak kint felejtették a feliratot.

Ne hagyd magad becsapni, a fogyasztóvédelem álláspontja szerint ugyanis egy akció addig tart, amíg az erre vonatkozó összes plakátot és árcédulát be nem szedik.

Ha ugyanabban a boltban egy termék kétféle árcédulával is megtalálható, akkor ilyen esetben az eladó köteles a számodra kedvezőbb áron adni neked a terméket.

Akciós árut nem cserélünk!

Az eladók a nyakukon maradt, gyengébb minőségű árun hajlamosak egy nagy akció keretében túladni, ha pedig később valamilyen gond adódik, arra hivatkozni, hogy a leértékelt cikkre nem vonatkozik a garancia.

A legbotrányosabb csalók a történelemben

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ez azonban nem igaz, még akkor sem, ha erre már vásárlás előtt felhívják a figyelmedet - a garanciajogodat csak abban az esetben nem érvényesítheted, ha éppen a meghibásodás az, ami miatt az adott terméket leértékelték, erről azonban a vásárlót tájékoztatni kell.

Ha csak szezonvégi kiárusítás vagy készletcsere miatt jutottál olcsóbban a termékhez, akkor arra ugyanazok a garanciafeltételek vonatkoznak, mint a teljes áron vásárolt cikkekre.

Még több a garanciáról

Ha nem vagy biztos benne, milyen esetekben érvényesítheted garanciajogodat, nézd meg videónkat!

Most vegyél, most van - vagy nincs

Hónapok óta esedékes egy új mosógép vásárlása, amikor - mintha csak az ég küldte volna - szórólapot találsz a postaládádban, amiből megtudod, hogy a közeli műszaki boltban hamarosan féláron juthatsz hozzá a kiszemelt masinához.

Logikus, hogy ez esetben nem érdemes sokáig várni, hiszen ilyen kedvezmény mellett az árut hamar elkapkodják, ám ha nem sokkal az akció kezdete után érkezel, és a boltban azt állítják, már nincs a kiválasztott cikkből - vagy még nem érkezett meg az áru -, akkor okkal feltételezheted, hogy egy csalogató reklám áldozata lettél.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ilyenkor az eladók egy nagyon olcsó termékkel csábítják be az üzletbe a vásárlókat, a meghirdetett kedvezmény azonban legfeljebb néhány tucat cikkre vonatkozik - akiknek ezekből nem jutott, azok, ha már ott vannak, jó eséllyel vásárolják meg a drágább árut. Arra, hogy egy akciós cikknek mennyi ideig kell készleten lennie, nincs pontos törvényi szabályozás, de ha úgy érzed, irreálisan rövid időn belül fogyott ki a készlet, ne habozz a fogyasztóvédelemhez fordulni!

Ezt is szeretjük