Így tudhatod meg, hogy kik töröltek a Facebookon az ismerőseik közül

Lépésről lépésre leírással

Szeretnéd tudni, ki törölt az ismerősei közül? Kövesd leírásunkat!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha az online világ magába szippantott, és lefekvés előtt is az utolsó utad a Facebook-oldaladra vezet, akkor egészen biztosan nem dob fel a tudat, amikor azt látod, hogy ismerőseid száma reggelre eggyel megfogyatkozik.

Szeretnéd tudni, ki volt az, aki visszautasította az ismerősi státuszt? Akkor a következő lépéseket tedd meg érte!

Minden kiderül

A Who Deleted Me oldalon egy olyan szolgáltatás található, amellyel fényt deríthetsz rá, hogy kik töröltek téged a közösségi oldalon. Az ingyenes szolgáltatás során semmilyen új adatot nem kell megadnod, ahogy regisztrálnod sem kell. Mindössze annyi dolgod van, hogy a Facebook loginoddal bejelentkezz az oldalra, amit baloldalon a Login with Facebook gomb alatt találsz.

Ahogyan az oldal beléptet, engedélyt kér tőled az alkalmazás használatához, mert csak így tud hozzáférni az adataidhoz. Innentől kezdve a szolgáltatás önműködőre vált, észleli, ha megfogyatkozott az ismerőseid száma, e-mailben is értesít, hogy ki az, aki szándékosan vagy netán véletlenül törölt az ismerősei közül. Azonban, ha úgy gondolod, hogy a továbbiakban nem szeretnéd ezt a funkciót használni, az engedélyt bármikor visszavonhatod és így az értesítés is automatikusan megszűnik.

Meglepő adatok

A szolgáltatás azonban nem csak havi bontásban mutatja meg, hogy kik nem szándékoznak továbbra is kapcsolatban állni veled. Segítségével különböző statisztikákat is meg tudsz nézni az ismerőseiddel kapcsolatban: többek között grafikus ábra mutatja a Graph fülecske alatt, hogy hány új ismerősöd lett az adott időszakban, míg a Statistics fül alatt megnézheted napra és percre pontosan, hogy mikor regisztráltál az oldalra.

Ez a legnépszerűbb magyar oldal a Facebookon: te tagja vagy már?

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sőt még azt is megtudhatod, hogy ez idő alatt hány új tagja lett a Facebooknak, és összességében megnézheted, hogy az utóbbi egy hónapban hány új kapcsolat született, illetve hányat szakítottak meg.

Facebook-függőség

Az igazsághoz az is hozzátartozik, ha egy ilyen apróság, minthogy valaki törölt az ismerőseid közül zavar, akkor az akár a Facebook-függőség tünete is lehet. A közösségi oldalak meggyengítik a személyes kapcsolatokat, elképzelhető, hogy pont azért kerültél le valaki ismerős listájáról, mert az élő kapcsolatot felváltotta az internetes kontaktus, aminek nagyon sok hiányosság van.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Persze sokkal inkább az a kóros, ha nem tudsz létezni a közösségi oldal nélkül, és az alvásidőd is megcsappan amiatt, mert állandó Facebook készültségben vagy. A legjobb, ha megtalálod az egyensúlyt a való világ és az oldalon töltött idő között, hiszen a személyes kapcsolatok ápolása mindennél fontosabb.

Mennyi időt töltesz naponta a Facebook-üzenőfalad böngészésével?

Ezt is szeretjük