Így kerülhetne börtönbe Gyurcsány

Szijjártó álma csak álom marad?

Nehéz lesz bizonyítani, hogy szándékosan okozott kárt az országnak döntéseivel.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Szijjártó Péter néhány napja jelentette be, megvizsgálják annak lehetőségét, hogy a jelenlegi büntető törvénykönyv tartalmaz-e olyan tényállásokat, melyek alapján büntetőjogilag felelősségre lehet vonni a volt miniszterelnököket az államadósság növekedéséért.

Navracsics Tibor ezt követően kijelentette, a btk.-ban szerepelnek a kérdéses tényállások, ilyen lehet például a nem valós adatszolgáltatás, a közpénzekkel való hűtlen, illetve hanyag kezelés.

Hack Péter büntetőjogász lapunknak elmondta, ha a btk. jelenlegi tényállásai alapján szeretnék megbüntetni a 2002-2010 között regnáló miniszterelnököket az államadósság növekedése miatt, akkor azt kellene bizonyítaniuk, hogy az országvezetők döntéseikkel szándékosan akartak ártani az országnak, vagy látták, hogy mik lesznek a következmények, de könnyelműen bíztak azok elmaradásában.

Hack Péter elmondta, azt, hogy a miniszterelnökök direkt az ország kárára hozták meg azokat a bizonyos döntéseket, nehéz lesz bizonyítani. Hack Medgyessy Péter példáját hozta fel, aki duplájára emelte az egészségügyi dolgozók és a tanárok bérét.

Mint a büntetőjogász fogalmazott, a volt kormányfő ezt a lépést azért tette meg, mert bízott abban, hogy a közelgő európai uniós csatlakozás felpörgeti majd a gazdaságot, ami semlegesíti a béremelés okán kialakult hiányt.

Medgyessy tévedett, de ez nem jelenti azt, hogy szándékosan kárt akart okozni az országnak.

Magyar miniszterelnökök a rendszerváltás óta

Nézegess képeket!

Elolvasom

Egy másik lehetőség a volt miniszterelnökök jogi felelősségre vonására, ha azt bizonyítják, hogy a döntéseket azért hozták meg, hogy saját személyes vagyonukat növeljék. Ezt viszont szintén részletekbe menően bizonyítani kell.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Az pedig további kérdéseket vet fel, hogy - szintén a Medgyessy-példánál maradva -, az említett intézkedéseket a Fidesz is megszavazta, azaz, akkor még a párt is támogatta az államadósság növelését okozó béremelést.

Ezt is szeretjük