Így kellene kinéznie a napi rutinnak a kutatók szerint: hasonlít a tiédre?

Úgy kávézz, ahogy az a nagykönyvben meg van írva - íme, az ideális napi rutin!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindenkinek van egy sajátos napi rutinja, mely személyenként eltérhet. Van, aki kávézik reggelente, más inkább a kakaóra vagy a teára esküszik, egyesek reggel és este is zuhanyoznak, másoknak viszont elegendő, ha naponta csak egyszer fürdenek. 

Olykor előfordulhat, hogy elgondolkodunk azon: vajon a mi rutinunk ideálisnak számít? Egyáltalán létezik ilyen? Bizony, a tudósoknak erre is megvan a válaszuk, a Business Insider cikke alapján így kellene pontosan kinéznie egy napodnak - a tiédre vajon mennyire hasonlít?

A kevesebb zuhany néha több

Ha a sűrű hajmosás és fürdés híve vagy, van egy rossz hírünk. A túl gyakori zuhany ugyanis árt a bőrnek, és szárítja a hajat. Ennek az az oka, hogy fürdés közben a szennyeződések mellett a természetesen előforduló baktériumokat is lemosod magadról, melyeknek pont a bőröd és a hajad egészségének megőrzése lenne a feladatuk.

Lynne Goldberg bőrgyógyász a Business Insidernek ezt nyilatkozta a túl sűrű hajmosással kapcsolatban: "Paradox, de azok az emberek, akik a zsírosodás miatt sűrűbben mossák a hajukat, kiszárítják a fejbőrüket, és csak még több olajat termelnek." A szakértők szerint hetente egyszer vagy kétszer kellene hajat mosni, azonban göndör és vastag szálú a haj esetén még ritkábban tanácsos ezt megtenni.

Az ideális táplálkozás

Szakértők szerint, miután reggel felkelsz, ne az legyen az első dolgod, hogy megiszod a kávédat, mert befolyásolod vele a kortizol hormont, ami az ébrenlétért felelős, így koffeintolerancia alakul ki nálad egy idő után. Tehát, ha hosszútávon úgy érzed, nem hatásos már a reggeli kávé, ezért csinálsz még egy adagot, akkor a koffeintoleranciát okold ezért. A tudósok szerint reggel, ébredés után leghamarabb egy órával igyál kávét. A délelőtti órákban, a nagyjából 9 és 11 óra között elfogyasztott kávé sokkal hatásosabb, mint a reggeli. Az ajánlott koffeinadag pedig maximum 300 milligramm naponta.

A tökéletes reggelinek fehérjében, rostban és egészséges zsírokban kell gazdagnak lennie. Így, ha kakaóscsigával vagy más, cukorban és szénhidrátban gazdag péksüteménnyel kezded a napot, ne tedd. Próbáld ki a főtt tojást, mellé fogyassz el pár szelet avokádót vagy natúr görög joghurtot, hidd el, sokkal több energiád lesz, illetve az emésztésed is beindul tőlük.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Az ebédre is hasonló szabályok vonatkoznak: telítsen el, de ne lassítson le. Kerüld a magas szénhidráttartalmú ételeket, például a pizzát. Az olyan ételek, mint a tojás, a sovány hús vagy a barna rizs, kiváló választásnak bizonyulnak.

A reggeli testmozgás ereje

A kutatók szerint, ha reggel mozogsz üres gyomorral, az segít a fogyásban, és a testet egész napos zsírégetésre sarkallja. Persze bármilyen mozgásforma jóleshet a testnek, mégis, a kutatók úgy látják, hogy bizony az aerobik és a kardió edzések a leghatásosabbak. Érdemes legalább 45 percig mozogni.

Így viselkedj a munkahelyeden!

Ha egész nap csak ülsz, érdemes óránként felállnod, majd sétálnod kettő perc erejéig, ha ezt megteszed, 33%-kal csökkentheted az idő előtti elhalálozás kockázatát. Ha számítógép előtt ülsz, a szemeid védelme érdekében 20 percenként nézz el 20 másodperc erejéig a képernyő elől egy másik irányba.

Lefekvés előtt ezt kellene tenned

Mielőtt álomra hajtanád a fejed, lefekvés előtt 30 perccel már ne számítógépezz, de még a telefonodra se nézz rá, ugyanis az erős fény, melyet kibocsátanak az elektronikai eszközök, csökkenti a melatonin termelését, mely kulcsfontosságú szerepet játszik az elalvásban.

Arra is figyelj, hogy tiszta legyen az ágyneműd, mert rengeteg baktérium és oda nem illő dolog - például por - telepszik meg rajta az idők során, ez pedig hajlamosít az allergia kialakulására. Hetente legalább egyszer cserélj ágyneműt!

Ezt is szeretjük