2 alig ismert lépés, amivel biztonságossá teheted a Facebook-fiókodat

Így csináld

Mutatunk néhány egyszerű biztonsági beállítást.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Könnyen áldozatául eshetsz az adathalászok tevékenységének az interneten, ha nem biztosítod be magad a megfelelő védelemmel.

A Facebook erre számos lehetőséget nyújt, mi a két legbiztosabbat választottuk ki, amely garantáltan megvédi a személyes szférádat!

Biztonságos böngésző

A nyilvános wifihálózatok az adathalászok közkedvelt célpontjai, olyan információkat tudnak megszerezni egyetlen bejelentkezés alkalmával, mint a jelszavad, illetve a felhasználóneved, ami egyenes utat biztosít a személyes üzenetváltásokhoz is. Ha ezt megakadályoznád, akkor válaszd a titkosított csatornán való böngészést!

A lényeg, hogy a http protokoll helyett https-ben lehet a Facebookra belépni, így az oldalon történő mindennemű cselekvés és a rendszerek közötti kommunikáció egy titkosított csatornán folyik, amit mások nem tudnak lehallgatni, nyomon követni.

A titkosítást a következőképpen tudod beállítani. Válaszd ki a beállítások menüpontot, azon belül is kattints a Biztonság feliratra. Ekkor megnyílnak a biztonsági beállítások, amelyek közül a Biztonságos böngészés fület kell lenyitni. A következő felirat olvasható: A Facebook böngészése biztonságos kapcsolaton (https) keresztül, amikor csak lehetséges. A kis rubrikát pipáld ki, és mentsd el a változtatást. Akkor csináltad jól, ha a böngésző címsorában halványszürke színben megjelenik a https felirat.

6 biztos jel, hogy figyelik a számítógéped

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ellenőrző kódos megerősítés

A virtuális magánszférádra nézve az is veszélyt jelenthet, ha nem csak egy gépről szoktál a Facebookra bejelentkezni. Ilyen esetekben praktikus az ellenőrző kódos megerősítés, ami egy plusz biztonsági faktort nyújt a böngészéshez.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

A dolog lényege, hogy amikor nem a szokásos számítógépen, hanem egy másik eszközön szeretnél bejelentkezni, akkor a rendszer ellenőrző kódot kér, ami 30 másodpercenként újragenerálódik. Mivel ez a mobilodra érkezik, senki nem tud belépni a fiókodba, hiszen ezt rajtad kívül más nem látja.

Biztonságos Facebook

Még több tippet megtudhatsz az adathalászok elleni védekezésről, ha megnézed videónkat!

Első lépésként szintén válaszd ki a Beállítások menüpontot, azon belül is a Biztonság fület. A Bejelentkezés jóváhagyások alatt a következőt olvashatod: Biztonsági kód kérése, amikor a fiókomba ismeretlen böngészőből jelentkezem be. Pipáld ki a rubrikát, ekkor megjelenik egy információs ablak arról, mi is pontosan az a bejelentkezés-jóváhagyás. Ha a tovább feliratra kattintasz, ki tudod választani, milyen típusú telefont használsz, majd szintén a Tovább gombra kattintva a következőket kell tenned.

Nyisd meg a Facebook alkalmazást a telefonon, válaszd a Menü gombot, görgess lejjebb, válaszd ki a Kódgenerátort, és aktiváld. Amikor ez megtörtént, kattints a Folytatás gombra, és a kódgenerátor által megadott számsort másold be az asztali böngésző megfelelő sorába, ahová a rendszer kéri. Ha ez megvan, kattints a megerősítésre, és máris működésbe lép a mobilos védelem.

Ezt is szeretjük