Ezek voltak az Európa-bajnokság felejthetetlen pillanatai
Sokáig emlegetni fogjuk őket
Temérdek izgalomban volt része az elmúlt hónapban a szurkolóknak.

Dia

Válogatottunk elsöprő sikerrel száguldott végig csoportelsőként a bajnokság első három hetén. Minden bizonnyal még sokáig emlegetni fogjuk Gera Zoltán bombagólját az Eb-győztes portugál válogatott ellen, amelyet a csoportkör legszebb találatának is választottak az UEFA honlapján szavazók. A 3:3-as győzelemként elkönyvelt eredmény pedig az osztrákok elleni 0:2-es és az izlandiakkal játszott 1:1 után még felemelőbbé tette a szereplést.

Fotó: MTI/EPA/Szerhíj Dolzsenko

Dia

A magyar csapatot elkísérő szurkolótábor óriási méretűvé duzzadt, az Izland elleni meccs idején Marseille utcáin több tízezer magyar torokból harsant fel a Ria-Ria-Hungária. A felvételek megdobogtatták és büszkeséggel töltötték el az itthon maradók szívét is.

Fotó: MTI/EPA/Guillaume Horcajuelo

Dia

Nem volt ilyen felemelő az A-csoport utolsó meccse, amelyen a svájci és a francia válogatott mérkőzött meg egymással. Bár az eredmény mindvégig 0:0 maradt, elképesztő dolgok azért történtek itt is: szakadtak a svájci mezek, egymás hegyére-hátára borultak az emberek, végül pedig a labda is kilyukadt a nagy harcban.

Fotó: MTI/EPA/Shawn Thew

Dia

A negyeddöntőben Németország és Olaszország okozott némi kellemetlen meglepetést a szurkolók számára. A tizenegyes-párbajjal eldöntött döntetlen önmagában nem szokatlan a kieséses szakaszban, ezen az Eb-n is láthattak párat a nézők, ez a meccs viszont meglehetősen furcsa eredménnyel zárult. A németektől ugyanis Müller, Özil és Schweinsteiger, az olaszoktól pedig Zaza, Pelle, Bonucci és Darmian sem talált a kapuba.

Fotó: MTI/EPA/Armando Babani

Dia

A 2016-os Európa-bajnokság nagy meglepetése és egyben aranylabdása a francia Griezmann lett, ugyanis ő lőtte be a legtöbbnek számító hat gólt a kapukba. Öröme ugyanakkor csak a döntőig tartott, hiszen a portugálok kapujába már nem sikerült betalálnia.

Fotó: MTI/EPA/Tolga Bozoglu

Dia

Az Európa-bajnokság győztese végül a portugál válogatott lett, miután a hosszabbítás során, a meccs 109. percében Éder betalált a hazai pályán játszó francia csapat kapujába. A portugál válogatott helyenként gyenge Eb-szereplése után a franciák ellen valóban remekül helytállt, és még Cristiano Ronaldo sérülését követően sem omlott össze.

Fotó: MTI Fotó/Illyés Tibor