Mintha nem is Csernobil lenne: döbbenetesen modern lett a katasztrófa helyszíne

Új védőburkot kapott a csernobili atomerőmű sérült reaktora.

Új védőburkot kapott a csernobili atomerőmű sérült reaktora.

Új acélszarkofágot helyeztek a csernobili atomerőmű sérült reaktorára. A világ eddigi legsúlyosabb atomerőmű-katasztrófája 1986. április 26-ra virradó éjszaka 1 óra 23 perckor következett be a Szovjetunióhoz tartozó Ukrán SZSZK területén, a Kijevtől nem egészen száz kilométerre északra fekvő csernobili erőmű negyedik blokkjában egy kísérlet során. Vegyi és gázrobbanás következtében részben megsemmisült a reaktor aktív övezete, a levegőbe egyes adatok szerint radioaktív anyagok tonnái kerültek, és sugárfelhő borította be Európa nagy részét.

A mintegy két hétig égő tűz miatt további veszélyes anyagok szabadultak fel. A baleset következtében egyes becslések alapján több százszor annyi radioaktív szennyeződés jutott a levegőbe, mint a második világháborúban Hirosimára és Nagaszakira ledobott atombombák felrobbanása után. Nézd meg képeken a csernobili atomerőmű új, az eddiginél biztonságosabb védőburkát!

Csernobil legnagyobb hősei

Ha ők nincsenek, ma élettelen sivatag lenne Európa helyén. Nézd meg képeken Csernobil hőseit!

Lehegesztett koporsóban temették el a csernobili férfit: tudta, hogy nem fogja túlélni, mégis lemerült

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük