Te tudsz ilyet? Valaki havi 660 ezer forintot keres vele: fotók

Na, vajon hol lehet ennyit keresni napi átlag négy óra munkával? Nem nehéz kitalálni.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Havi legfeljebb nyolcvan óra munka, amiért félmilliónál is többet lehet keresni? A munka létezik, és természetesen a politikában kell körbenézni, ha hasonlóra vágynál. Most azt is meg tudjuk mutatni, hogy mit kell csinálni ennyi pénzért. Te képes lennél rá?

A Magyar Nemzet írta meg, hogy Bartos Gyula bruttó 660 ezer forintot keres Balog Zoltán emberi erőforrás-miniszter fotósaként, a szerződést nemrég írták alá. Bartos ugyanakkor már eddig is a tárcának dolgozott, de illetménye akkor még csak 500 ezer forint volt.

Hogy mit kell csinálni egy minisztériumnál ennyi pénzért? A szerződés szerint havi húsz eseményen kell részt venni, melyek nagyjából két-két munkaórát jelentenek. Emellett havi egy-öt egész napos esemény is adódhat, melyek napi nyolc órás munkát jelentenek.

Vagyis a legnehezebb hónapokban is nyolcvan óra munkáért jár az a 660 ezer bruttó. Ez hétfőtől péntekig átlag napi négy órás munkavégzést jelent, pont a felét annak, amit általában a dolgozók többsége a munkahelyén tölt.

Körbenéztünk az EMMI honlapján, és találtunk pár fotót, mely Bartos neve alatt szerepel. A honlap szerint tényleg csak Balogot kell megörökítenie, a minisztérium államtitkárait más fotózza. Egy eseményről általában egy-három fotó kerül fel a tárca oldalára, ám az sem kizárt, hogy Balog Facebook-oldalát is Bartos szerkeszti. Ha havi ötven fotó kerül fel az oldalra, akkor 13 ezer forintba kerül egyetlen kép az adófizetőknek.

Egy szombathelyi rendezvényen készült ez a kép Balogról. Nem volt olcsó.

A Budai Vigadóban tartott sajtótájékoztató kiemelkedő esemény volt, három kép is felkerült róla a tárca oldalára. Az egyik a cikk elején látható fotó.

Mielőtt bárki portfólióval jelentkezne az EMMI portásánál, eláruljuk, hogy a fotóst hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljáráson választották ki.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Fotók: Bartos Gyula/EMMI.

Ezt is szeretjük