5 szakma, amire biztosan felvesznek - Ezekre jelentkezz!

Bár manapság nem könnyű álláshoz jutni, vannak olyan pozíciók, amelyekre nagy eséllyel pályázhatsz.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Bár manapság nem könnyű álláshoz jutni, vannak olyan pozíciók, amelyekre nagy eséllyel pályázhatsz.

Ahogy az egy korábbi írásunkból is kiderült, a turizmus, a jog, a média és a marketing területén igen csekély esélyekkel indul az, aki az álláskereső oldalakat böngészi mostanság. A munkaerőpiacra sajnos nemcsak a túlkínálat, de jelenleg a gazdasági válság is negatív hatással van, ugyanakkor nem teljesen reménytelen a helyzeted, ha most szeretnél állást találni.

Amennyiben nem feltétlenül ragaszkodsz a legnépszerűbb, ám túltelített szakmákhoz, igen jó esélyekkel indulhatsz, akár különösebb szakképesítés nélkül is. Ha tehát régóta vagy munkanélküli, megéri szétnézned a következő területeken, amelyekre most is rengeteg új jelentkezőt vesznek fel.

Szakképesítés nélkül - telefonos ügyfélszolgálatos

A telefonos ügyfélszolgálatos, más néven call centeres munka elvárásai között általában az szerepel, hogy a jelentkező rendelkezzen némi nyelvismerettel, jó kommunikációs és problémamegoldó képességekkel. A diploma és a bárminemű szakirányú végzettség ehhez a pozícióhoz nem elvárás, úgyhogy bárki bátran jelentkezhet rá, aki egy kis kedvet érez az ügyintézéshez - magyar cégek esetében pedig könnyen lehet, hogy még a nyelvtudás sem előfeltétel.

Amennyiben azonban kicsivel magasabb fizetésre vágysz, az átlag 600 forintos órabért több nyelv ismeretével feljebb tornászhatod, vagy a másik lehetőség, ha hétvégi vagy esti műszakokat vállalsz. Bár az ezen a területen foglalkoztatottak körében nagy számban vannak diákok, és sokak szerint hosszú távon nem könnyű ezt a munkát végezni, szakmai tapasztalatnak mindenképpen jó. Másik előnye, hogy a rugalmas időbeosztás mellett jó pénzszerzési lehetőség, ráadásul tárt karokkal várják a jelentkezőket.

Asszisztens, adatrögzítő

Ehhez a pozícióhoz már nem árt némi szakirányú tapasztalat, vagy legalábbis a megfelelő képességekkel kell rendelkezned. Ahhoz, hogy egy asszisztensi, adatrögzítői állásra sikeresen pályázz, gyakran nem kell több alapvető számítógépes ismereteknél. Aki ismeri a táblázatkezelés módszereit, a levelezőprogramokat és a szövegszerkesztőket, emellé már csak jó szervezőkészség, esetleg némi angol tudást kell, hogy felmutasson, és jó eséllyel pályázik az átlagban 200 ezer forint bruttó fizetést kínáló pozíciókra.

Ugyanakkor nem árt, ha a magyar nyelv alapos ismeretéről is tanúbizonyságot teszel: a tapasztalatok szerint ugyanis ebben a körben az állásra pályázók között gyakran az olyan apróságok döntenek, mint egy helyesírási, stilisztikai hiba az önéletrajzban, vagy egy egyszerű elgépelés. Ha tehát nem vagy biztos magadban, inkább kérj segítsége az önéletrajzod megírásához, arról pedig lehetőség szerint többször is bizonyosodj meg, hogy nem gépeltél el semmit a jelentkezéshez szükséges szöveges dokumentumokban.

Ha biztos szeretnél lenni benne, hogy a jelentkezésedhez a megfelelő formátumú önéletrajzot használod, és a motivációs leveled felépítése is tökéletes, alkalmazz letölthető sablonokat! Az álláskereső portálok ezen a téren is segítik a jelentkezőket, ha tehát nem tudod pontosan, mit vár a cég, amelyhez jelentkezel, először nézz szét ezeken az oldalakon!

Mérnökök és informatikusok kerestetnek

A felsőfokú végzettséget igénylő pozíciók közül a vegyész-, gépész-, környezet- és villamosmérnökökre van nagy kereslet, de emellett jó informatikusokra is gyakran hónapokig vadásznak a cégek. Az ok nem más, mint hogy a külföldi piac által ajánlott, gyakran a nettó 1-1,5 millió forintos béreket a magyar cégek képtelenek megadni a szakembereknek.

Amennyiben azonban valaki hasonló papírokkal beéri az itthon ajánlott összegekkel, valószínűleg nem kell hónapokon keresztül böngésznie az álláskereső portálokat, mire talál valamit. Bár az egymillió nettót még a szakmailag tapasztalt programozók esetében is ritkán éri el a magyar fizetés, az informatikusok és mérnökök már pályakezdőként is kaphatnak a 250 ezer forintos fizetést, ami hazai viszonylatban igen jó.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Persze amennyiben egyetemistaként nem ezt a szakmát választottad, jobb, ha a nem diplomás végzettséget igénylő állások között keresgélsz abban az esetben, ha a saját szakmádban nincs elég lehetőség.

Ezt is szeretjük