3 téma, amiről ne posztolj a Facebookra: később megbánnád

A pillanat hevében jó ötletnek tűnhet, de hidd el, nem érdemes indulatból posztolni.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A közösségi oldalak a mindennapok részévé váltak, sokan szinte itt tartják a kapcsolatot az ismerőseikkel.

Az, hogy a Facebookot arra használod, hogy megoszd az érzéseidet másokkal, még nem gond, de jobb, ha betartasz bizonyos szabályokat: néhány téma annyira intim, hogy nincs helye a világhálón, és ha ezekről posztolsz, az később még kellemetlenséget okozhat.

Összetört szívek

Egy szerelmi csalódáson nem egyszerű túltenni magadat, és sokaknak segít, ha kibeszélhetik fájdalmukat, vagy vigasztaló szavakat kaphatnak a barátaiktól.

Jobb azonban, ha ezt csak a valóban közeli barátaiddal, személyesen osztod meg. Még ha nem is használsz neveket, valószínűleg minden ismerősöd tudni fogja, kinek szólnak a szívszaggató szerelmes dalok vagy idézetek. Sajnos az emberek nagy része inkább kárörvendő, így, ha ennyire kitárulkozol, azzal csak plusz támadási felületet adsz nekik.

Akkor sem érdemes a közösségi oldalon revánsot venni, ha a srác, akiben megbíztál, nem éppen a legkorrektebb módon zárta le a kapcsolatotokat - a Facebookon üzengetni elég gyerekes dolog. Bárhogy viselkedik is a srác, őrizd meg a méltóságodat, és ne add meg neki azt az örömet, hogy a neten keseregsz vagy veszekszel.

Iskolai sérelmek

Ha valóban jogtalanul ért sérelem az iskolában, akkor megvannak a megfelelő fórumok arra, hogy orvosold azt. Kérhetsz segítséget a szüleidtől, az osztályfőnöködtől, az iskolaigazgatótól, de az is jó ötlet, ha felkeresed a tanárodat a fogadóórájában, és higgadtan, személyesen beszéled meg vele a problémát, majd próbáltok megoldást találni a konfliktusotokra.

4 fotó, amit azonnal vegyél le a Facebookról: minden pasit elriaszt

Nézegess képeket!

Elolvasom

A legrosszabb, amit tehetsz, az, hogy sérelmedet a Facebookon osztod meg, esetleg néhány keresetlen jelzőt is aggatva a tanárodra. Mindegy, mennyire távol áll az informatikától, biztos lehetsz benne, hogy előbb-utóbb hozzá is eljut a dolog, te pedig hiába tagadsz, a sértegetésnek írásos nyoma van. Ugye, nem kell ecsetelnünk, ez később milyen kellemetlen helyzeteket szülhet?

Durva bulik

Nem tűnik úgy, mintha szinte menő dolog lenne azzal hencegni, ki mennyit ivott előző este? Mi is ezt vettük észre - pedig erről posztolni inkább kínos.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Megosztani egy barátaiddal közösen készült képet, vagy kitenni a számot, ami az este partihimnusza volt, még teljesen oké, de ha többet ittál a kelleténél, az önmagában is ciki, fölösleges mindenki tudomására hozni. Főleg azért, mert a posztjaidat a szüleid, a tanáraid vagy a későbbi főnökeid is láthatják majd.

Ezt is szeretjük