Csak így szabad felvinni az arcra a szérumokat a bőrgyógyász szerint - Akkor hatnak igazán, ha ezekre odafigyelsz
Rengeteg tévhit kering a köztudatban a szérumokkal kapcsolatban. A bőrgyógyász elárulta a legfontosabb tudnivalókat a használatukról.
A szérumok a legnépszerűbb arcápoló termékek közé tartoznak, sokan mégsem tudják, hogy kell helyesen használni őket.
Asztalos Gabriella, a Helia-D bőrgyógyász szakértője szerint azonban nem mindegy, hogyan és milyen termékekkel együtt használod őket. A szakértő összegyűjtötte, mire figyelj, ha beillesztenéd a csodaszereket a napi rutinodba, és milyen tévhitek keringenek ezekről a különleges összetevőkről.
Így használd a szérumokat helyesen
Nem kiváltja, hanem kiegészíti a krémeket
A szérumok ugyan csodafegyverek, azonban használatuk mellett továbbra is ugyanúgy szükség van a napi hidratálásra, a koncentrált hatóanyag-tartalom ellenére ugyanis ezek csak kiegészítői lehetnek a napi arcápolásnak. Ugyanígy figyelj a megfelelő tisztításra és a fényvédelemre is, tehát az egyéb ápolókészítményeink megtartása mellett érdemes használni a szérumokat.
Pár csepp elég
Elsőre még a leginkább kedvező árú szérumok is drágának tűnhetnek az arckrémekhez képest, de ha tudatosan és megfelelően használod őket, sokáig kitarthatnak, folyékony állaguknak és a pipettás kiszerelésüknek köszönhetően pedig egyszerűvé teszik az adagolást. Asztalos Gabriella felhívja a figyelmet, hogy a szérumok koncentrált formában tartalmazzák az aktív hatóanyagokat, ezért pár csepp is elég belőlük egy-egy alkalommal. A gyakoriságot széruma válogatja: egyes termékeket elég hetente pár alkalommal használnunk, de számos készítményt ajánlott a napi rutin részeként alkalmazni.
Tisztítás nélkül neki se álljunk!
Fontos, hogy a szérumokat megfelelően - akár micellás vízzel és arctisztító géllel is - tisztított, majd tonizált arcbőrre vidd fel, és a kezed is tiszta legyen a művelet kezdetekor. A tudatos arcápolás részeként érdemes hetente pár alkalommal eltávolítani az arcbőr elhalt rétegeit, szabad utat engedve ezzel a hatóanyagoknak. A bőr érzékenységétől függ, hogy enzimes vagy szemcsés készítménnyel hámlassz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Hagyjuk beszívódni!
Az arcszérum a krémekhez hasonlóan a “leave-in”, vagyis bőrön maradó kozmetikumok közé tartozik, így nem kell lemosni, hisz akkor nem tud megfelelően beszívódni és kifejteni a hatását. Ezalól Asztalos Gabriella szerint egy kivétel van: ha irritációt tapasztalsz, a bőr égni kezd, vagy kipirosodik, akkor azonnal mosd le a terméket, mert lehet, hogy valamilyen hatóanyagra érzékeny a bőröd! Ha retinolos szérum okozott irritációt, akkor célszerű fokozatosan hozzászoktatni a bőrt, alacsonyabb koncentrációval és ritkább használattal kezdeni! A szakember arra is felhívja a figyelmet, hogy fontos mindig a krém előtt felvinni a szérumokat: cseppentsd a készítményt az ujjaidra vagy közvetlenül az arcbőrre, majd gyengéd mozdulatokkal masszírozd be. Várd meg, amíg teljesen beszívódik, és csak utána krémezz.
Mindenkinek más a tuti
Sajnos nincs egyetlen univerzális szérum, amely minden bőrproblémára megfelelő lenne, ráadásul a bőr állapota is rendszeresen változik, ennek megfelelően különböző hatóanyagokat érdemes alkalmazni. Ma már egyre sokoldalúbb szérumokat, úgynevezett boostereket is találhatunk, melyek kombinált hatóanyag-tartalommal intenzívebben ápolják a bőrt.
Asztalos Gabriella szerint a retinolféléket tartalmazó szérumok ránctalanító, kollagéntermelést serkentő hatásukról ismertek, így a bőröregedéssel képesek felvenni a harcot. Ezek, valamint általánosságban a hámlasztó hatású szérumok használata esetén még fontosabb a fényvédő használata, hiszen fényérzékenyíthetik a bőrt.
A niacinamide-os szérum a zsíros bőrűeknek ajánlott, ugyanis szabályozza a faggyútermelést és összehúzza a pórusokat, míg a C-vitaminos arcszérum használatával a pigmentfoltok halványíthatók, valamint a fényvédő hatása is erősödhet. Ha a vízhiányos bőr hidratálására keresünk szérumot, akkor a hialuronsav a nyerő összetevő, vízmegkötő képessége ugyanis molekulasúlyának akár ezerszerese is lehet.
A kevesebb több!
Ha egyszerre többféle szérumot használsz, a szakember szerint mindenképp érdemes pár percet várni az egyes készítmények felvitele között. Fontos itt is a mértéktartás, egyszerre maximum 2-3-féle szérumot alkalmazz, és a könnyedebb, vizesebb formulájúaktól haladj a testesebbek, olajosabbak felé! Még jobb, ha elosztod őket a reggeli és esti rutin között, például retinolos szérumot este, C-vitaminos változatot - amely a nap elleni védekezést is segíti -, valamint a koffeintartalmú szemkörnyékszérumokat pedig reggel használsz. Hialuronsavas készítményt minden másnap, szalicilsavas terméket pedig 2-3 naponta alkalmazhatsz.
A legerősebb ránctalanító összetevők a krémekben
Ha nemcsak késleltetni akarod a ráncok megjelenését, hanem a már megjelent barázdák láthatóságát is szeretnéd csökkenteni, akkor mindig nézd meg alaposan, milyen hatóanyagot tartalmaz egy-egy krém. A következő összetevők erős anti-aging hatással rendelkeznek, és szépen, látványosan simítják az arcot: ezeket keresd a címkén.
A legerősebb ránctalanító összetevők, amik kivasalják a bőrt: ezeket az anti-aging hatóanyagokat keresd a krémekben
Ezek az összetevők felveszik a harcot a ráncokkal, a pigmentfoltokkal, és teltebbé, feszesebbé varázsolják a bőrt.
Elolvasom