Az 5 leghatásosabb szépítő gyógynövény

A gyógynövények nemcsak betegség esetén, hanem a kozmetikában is jól használhatóak. Összeállítottuk neked a szépítő toplistát.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Kamilla - a mindentudó

A kamilla a legismertebb gyógynövény. Elsősorban gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatását használják ki. A virágból desztillálással előállított kivonat hatóanyagként többek között azulént és bizabololt tartalmaz.

A kamilla mint adalékanyag megtalálható az érzékeny, vörösödésre hajlamos bőrt ápoló kozmetikumok legtöbbjében. Elsősorban fertőtlenítő és gyulladásgátló hatása miatt a kamillavirág-kivonatot aknés, miteszeres bőrre való szerekben is alkalmazzák.

Tisztátalan bőr esetén jól bevált módszer a kamillás arcgőzölés. Egy biztosan álló edénybe tegyél egy marék kamillavirágot, és forrázd le vízzel, majd takard le az edényt és a fejed egy nagyméretű törülközővel. Tartsd az arcod tíz percig a gőzben, időnként leitatva a nedvességet az arcról.

Henna - a hajápoló

A test és a haj színezőanyagaként évezredek óta használnak növényeket. A Földközi-tenger vidékén például hennalevelekkel színezték vörösre a hajat. A henna mint színezőanyag újabban ismét divatos, hiszen ápoló hatást is tulajdonítanak neki.

A henna, mint természetes hajszinező, nem károsítja a hajat, sőt! Ápoló anyagai fényessé és simává varázsolják.

A meleg hennamassza, amit a festés alatt használnak, pakolásként működik. Óvatosan kell vele bánni, ha már festetted a hajad, mert zöldes színt kaphat.

Körömvirág- kitűnő sebgyógyító

A körömvirág kedvelt kerti dísznövény Közép-Európában világító narancsvörös virágának köszönhetően. Bőrápoló tulajdonságait már az ókorban is sokra tartották. A körömvirág-készítmények gyulladásgátló és sebgyógyító hatásúak. Ezeket a tulajdonságokat nemcsak orvosi kenőcsökben, hanem bőrápoló krémekben is kihasználják.

A körömvirággal készített borogatások mind a tisztátalan, mind a száraz és érzékeny bőr esetén hasznosak. Két evőkanál szárított virágot forralj fel fél liter vízben, majd 10-15 percig hagyd lefedve állni. Ezután szűrd le a főzetet, és a virágokat jó alaposan nyomkodd ki. Majd márts egy megfelelő méretű vászon- vagy pamutkendőt a főzetbe, és 10 percre tedd az előzőleg megtisztított arcra.

Rozmaring - frissítő és élénkítő

A rozmaring a Földközi-tenger vidékén honos, illóolajokban gazdag növény. Gyógycélokra a növény friss vagy szárított lombleveleiből készített kivonatot használják.
A rozmaring baktériumölő és vérellátás-fokozó hatású. Frissítő és élénkítő hatása miatt gyakran alkalmazzák adalékanyagként borotválkozó- és hajvizekben, arcszeszekben, különösen tisztátalan bőrhöz. Rozmaringkivonatot használnak csíraölő képessége miatt tartósítószerként testápoló szerekben, krémekben és olajokban is. A rozmaringkivonattal készített fürdő felpezsdíti a vérellátást, ezért elsősorban reggeli alkalmazása ajánlott.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció



Fürdőkhöz szolgáló kivonatot készen is lehet kapni, de házilag is készíthető erre a célra szolgáló főzet! Önts le 50 g szárított levelet egy liter forrásban lévő vízzel, félóráig hagyd lefedve állni, majd szűrd le, és közvetlenül fürdés előtt öntsd a kádba.

Aloe vera - egy kis sivatagi nedvesség

Ez a sivatagi növény a liliomfélék rendjébe tartozik, és már évszázadok óta használják kozmetikumként. A növény belsejében található kocsonyás anyagot, színtelen gélt használják fel. A bőrre felkent gél a bőr nedvességét pótolja, ezenkívül hűsítő, nyugtató, sőt gyulladásgátló hatással is rendelkezik. Az aloe vera levét bőrápoló hatása miatt nagyon sokféle kozmetikumnál használják adalékanyagként. Gyakorlatilag mindenféle bőrtípushoz ajánlható bőrápoló szer.

Ha még több természetes szépítőről és gyógynövényről szeretnél olvasni, akkor látogass el az Informed oldalára!

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük