4 hatékonynak hitt bőrgyilkos

Mindent bevetsz annak érdekében, hogy megőrizd fiatalságodat? Lehet, hogy az elégnél többet is teszel. Íme, a szépségápolás legnagyobb hátulütői.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A kozmetikai ipar szinte minden szépségproblémára megoldást nyújt, sőt, egyre több problémát gyárt, talál ki, hogy azokat aztán orvosolni lehessen, természetesen újabb termékekkel.

Mielőtt eszeveszett bőrápolásba kezdenél, érdemes kicsit végiggondolni, hogy mi is tesz jót a bőrödnek. Mert közel sem minden, amiről azt gondolod.

Ismerd meg a legnagyobb bőrgyilkosokat, melyek ráadásul a köztudatban jótékony hatással bírnak.

A zsíros bőr nagy ellensége

A zsíros bőr a kamaszkor velejárója, de sokan vannak, akik a tizenéves kor elhagyása után is szenvednek az aknés, pattanásos bőrtől. Ez a bőrállapot leginkább a hormonoknak köszönhető. A zsíros bőr faggyútermelését normalizálni kell, a pattanásokat leszárítani, a pórusokat mélyen kitisztítani.

De nem mindegy, hogy mindezt hogyan teszed. Ha ugyanis túlzásba viszed, akkor a bőr csak még több faggyút termel, és a végén szinte olajos lesz, hiába a sok arctisztítás.

A zsíros bőr kezeléséhez idő kell. A holisztikus szemléletű kozmetikusok egyenesen azt mondják, hogy az aknés, pattanásos bőrt olajokkal kell kezelni, mert így a bőr egyre kevesebbet fog termelni.

Légy türelmes, és alkoholos, túlzottan szárító hatású arclemosó helyett használj normál, illetve érzékeny bőrre valót. Az alkoholtartalmú tonikok használata már csak azért sem jó ötlet, mert a zsíros bőr a legtöbb esetben igen érzékeny is, és a pattanások mellé piros pörsenések is megjelenhetnek, melyek az irritáció jelei. Naponta kétszer tisztítsd az arcod, és ne vidd túlzásba a tisztító maszkok használatát sem.

Túl sok

Ahogy már fent is említettük, a kozmetikai szerek egyre inkább specializálódnak, és minden apró problémára külön termék készül. Ez egyrészről hasznos, hiszen célzottan lehet bevetni az egyes kozmetikumokat. Másrészt viszont, ha egyszerre túl sokat használsz, a bőröd egy idő után nem bírja majd a hatóanyagkoktélt, és kiteszi a megtelt táblát. Pattanásos lesz, hámlani kezd, piros, száraz foltok tarkíthatják. Mielőtt tehát leemelnéd a polcról a legújabb hidratáló szérumot, amit a nappali krémed alá kensz fel, gondold végig, hogy valóban szükséged van-e rá. Az arcnak a következő dolgokra van szüksége: tisztításra, tehát arclemosóra és tonikra, ápolásra, nappali, éjszakai és szemránckrémre.

Ha ezeket évente egyszer kiegészíted egy-egy kúrával, az még jót is tesz, de többre nincs szükség. Inkább egészséges táplálkozással, mozgással és sok alvással őrizd meg a szépséged, mint tégelyek tucatjaival.

Hidratálás, hidratálás, hidratálás

A hidratálás már-már varázsszó, ami minden problémára megoldás lehet, a ráncoktól a zsíros bőrig. A hidratálás maximum a vízhiányos bőrt hozza rendbe, de önmagában egy krémtől ez sem fog megoldódni. A hidratálás a bőr szöveteinek vízzel való feltöltését jelenti. Bőrgyógyászok szerint a bőr hidratálása kívülről szinte lehetetlen, és csak a megfelelő folyadékfogyasztással oldható meg. A száraz bőrt pedig nem lehet hidratálással széppé varázsolni, mert a dehidratáltság és a zsírhiány, ami a száraz bőr igazi problémája, két különböző dolog, még akkor is, ha gyakran együtt járnak. Télen pedig különösen veszélyes a túl magas víztartalmú krémek használata, ha ugyanis közvetlenül azelőtt kened fel, hogy kimennél a hidegbe, illetve, ha sokáig maradsz a hidegben, a vízmolekulák egyszerűen belefagynak a bőrödbe. Így gyengül a kötőszövet, és a hajszálerek is könnyen elpattannak, piros vonalakat hagyva az arcon.

Gazdag krémek télre

Télen a bőr alaposan kiszáradhat, és ilyenkor még a legzsírosabb krém sem orvosolja a kellemetlen tüneteket, a húzódó érzést, a berepedezést. Talán nem véletlenül. Nem elég, ha egy krém gazdagnak tűnik, jó, ha a nagy részét természetes, a bőrnek is hasznosítható olajok és vajak adják, nem pedig a kőolajból származó ásványi olajok. Mielőtt a kosaradban landol egy csodálatosnak tűnő krém, olvasd el a címkét, hogy mi is van benne. Az ásványi olajok ugyanis a legolcsóbb alternatívái a növényi olajoknak, tulajdonképpen a benzingyártás melléktermékei.

Az ásványi olajok gátolják a bőrlégzést, és visszaszorítják a bőr saját lipidrétegét, ami miatt nemhogy ismét puha lenne a bőr a krém vagy testápoló használata után, hanem egyenesen szárazabb lesz.
Az ásványi olajokat az alábbi neveken találhatod meg az összetevők listáján: Mineral Oil, Petrolatum, Paraffinum-Liquidum, Cera Microcristallina, Microcrystalline wax, Ozokerit, Ceresin.
Bár a növényi olajokat és viaszokat tartalmazó krémek drágábbak, hosszútávon összehasonlíthatatlan az eredmény.

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük