A legfinomabb illatos, lazító fürdők

Eleged van az ajándékvásárlásból és az év végi hajrából? Akkor kapcsolj ki, és merülj el egy finom, gyógynövényes fürdőben.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Túl vagy már pár karácsonyi üzleti találkozón, az ajándékok legtöbbje is a szekrény mélyén lapul? Akár hátra is dőlhetnél, de nem tudsz lazítani?

Akkor szentelj figyelmet a gyógynövényeknek, azok közül is az aromás fürdőkhöz kifejezetten alkalmas kedvenceknek. Mindegyik növény tartható cserépben, vagy termeszthető virágos- vagy zöldséges-kertben, illetve saját fűszerkertben.

Kivétel nélkül valamennyinek létezik többféle felhasználása, hiszen amellett, hogy a fürdővízhez adagolod, számos konyhai és gyógyászati célú alkalmazásuk ismert.

Körömvirág

A körömvirág, más néven kalendula a kiskertek közkedvelt növénye, magassága elérheti a fél métert. A sárga és narancs színváltozatban ismert növény vágott virágként is mutatós.

Körömvirágos fürdő

  • 4 evőkanál olíva- vagy mandulaolaj
  • 2 evőkanál szárított körömvirág
  • néhány csepp ibolya-, narancsvirág- vagy rózsakivonat

Forró vízzel teli edényre helyezett tálban melegítsd fel az olajat. Keverd bele a szárított virágot, majd mérsékelt lángon főzd tovább 10 percig. Vedd le a tűzről, hagyd kihűlni, majd keverd össze a virágkivonattal. Öntsd a fürdővízhez. Kitűnő a kiszáradt, megviselt bőr kényeztetésére.

Levendula

A virágoskertek másik népszerű növénye, a levendula a potpourri-k közismert összetevője. Akár egy méter magasra is megnőhet, de a szegélynövénynek ültetett törpe változatai mindössze 40-50 cm magasak.

A levendula illata nagyon hatásos, ha lazításról van szó. Teheted aromalámpába, de természetesen fürdővízbe téve is kiváló.

Levendulás lazító fürdő

  • 2 evőkanál szárított levendulavirág
  • 5 evőkanál méz
  • 2 dl tejszín
  • 10 csepp levendulaolaj

A mézet melegítsd meg, vigyázz azonban, hogy ne legyen túl forró. Öntsd a szárított virágra, majd hagyd kihűlni. A tejszínt, az olajat és a mézes keveréket keverd össze, picit melegítsd meg, majd öntsd a fürdővízhez. Újjá fogsz születni.

Majoránna

Bár a majoránnát a legtöbben gondolatban a konyhával társítják, a növény a gyógynövényes fürdők egyik nagyszerű hozzávalója.

Használhatod továbbá különböző teákban, valamint tölthetsz belőle az elalvást segítő gyógynövényes aromapárnákba is. A majoránna rendkívül erős illatú növény, amely a virágoskertekben apró, fehér virágaival pompázik. Magassága elérheti az 50-60 cm-t.

Illatos fürdőzsák

Készíts illatos fürdőzsákot kedvenc gyógynövényeidből! Keverj össze negyed csésze majoránnát két-két evőkanál mentával és levendulával. Szárított növény esetén a megadott mennyiség felével számolj.

A keveréket töltsd egy muszlinból varrt zsákocskába, és húzózsinórral kösd be a száját. Egyszerűbb megoldásként a növényeket akár egy zsebkendőnyi muszlinanyagba is bekötheted. Helyezd a zsákot 15-20 percre egy liter forrásban lévő vízbe, majd hagyd kihűlni. Öntsd a vizet a fürdővízbe, és a zsákot is helyezd bele.

Készíthetsz frissítő fürdőt is, ha átfáztál, de még menned kell valahová. Ilyenkor nem lazításra, hanem egy kis tuningra és melegítésre van szükséged. Készítsd el a fenti fürdőzsákocskát úgy, hogy a levendula és majoránna helyett citromfüvet és rozmaringot használsz.

A fürdőzsákok dekoratív ajándéknak is kiválóak. Gyorsan elkészítheted, egyedi lesz, hiszen mindenkinek ajándékozhatsz a személyiségéhez illőt. A kézzel készített ajándékok értékéről pedig ugye, nem is kell semmit mondanunk.

Ha szívesen olvasnál izgalmas növényekről, gyümölcsökről és zöldségekről, akkor a te helyed az Édenkert.hu kerti magazin.
A tartalomból: használati útmutató a szobanövényekhez, kertápolási praktikák, szakértői tanácsadás.
Minden ingyen az interneten.
Nézd meg a friss címlapot! »

Ezt is szeretjük