3 otthoni ellenszer őszi hajhullás ellen

Ne ess pánikba, ha ősszel intenzív hajhullást tapasztalsz. Inkább szüntesd meg az okokat, ami házilag is lehetséges.

Ősz közepétől sokan tapasztalhatnak intenzív hajhullást, ami elég rémisztő. Míg egy férfinak szexi is lehet a tar fej, addig a nőknek kész rémálom a hajritkulás. Ha az utóbbi időben te is azt tapasztalod, hogy a párnádon, illetve fésűdön a megszokottnál több a hajszál, akkor nem árt utánajárni a dolognak.

14 módszer hajhullás ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mielőtt azonban pánikba esnél, megnyugtatásul elmondjuk, hogy októberben a hajhullás teljesen normális jelenségnek tekinthető. Mi áll a háttérben?

Mit nevezünk hajhullásnak?

Napi 50-100 hajszál kihullása már riasztó jel. Ennyi azonban a normális hajveszteség. A haj 10-20%-a állandóan nyugalmi állapotban van, ami körülbelül három hónapig tart.

A maradék 80-90% négy-nyolc éven át folyamatosan növekszik. Amikor a növekedés megáll, 50-100 hajszál kihullása a hajváltás természetes velejárója.

Ősszel ezt tetézi a lassan kialakuló vitaminhiány. A nyár utáni, tápanyagokban szegényebb táplálkozás, valamint a test felkészülése a hideg időszakra vitamin- és ásványianyag-hiányt okozhat. A hajhagymák ennek következtében meggyengülnek, a hajszálak könnyebben kihullanak.

Mi lehet még a háttérben?

  • Hormonális problémák.
  • Drasztikus fogyás.
  • Gyulladás a testben, ami akár felderítetlen is lehet.
  • Nőgyógyászati problémák.
  • Vérszegénység.

Mit tegyél ellene?

Pótold a vitaminokat

A haj egészségére nagy befolyással van a táplálkozás, ha nem is rögtön, de meglátszik, ha a test hiányt szenved ásványi anyagokból és vitaminokból. Pótold hát ezeket.

A 15 legjobb vitaminforrás

Nézegess képeket!

Elolvasom

A B-vitaminok erősítik és táplálják a hajat, szabályozzák a faggyútermelést, és aktiválják a hajhagyma anyagcsere-folyamatait. Ha nincs elegendő vas a szervezetben, a haj hullani kezd. A menzesz miatt a nőknek különösen oda kell figyelniük a vaspótlásra.

A haj fő alkotórésze a keratin. Ez a szaruszerű anyag túlnyomórészt a sejt alapanyagát adó fehérjéből épül fel. A fehérjedús táplálkozás tehát nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a haj erős legyen. Biológiai szempontból a növényi fehérjék értékesebbek - burgonya, gabonafélék, szója -, mint az állati eredetűek.

A réz javítja a haj szerkezetét, hiányában a haj töredezik. A teljes kiőrlésű termékek, a hüvelyesek, a dió, a mogyoró, az aszalt gyümölcsök és az élesztő tartalmaz sok rezet. A cink sok enzimet aktivál, így jó hatással van a bőrre, a hajra és a körömre is. Serkenti a haj növekedését, az új hajsejtek képződését. Óvja a hajhagymákat a gyulladástól, segít a fejbőr egészségének megőrzésében. Különösen sok cinket tartalmaz a friss osztriga, a hús, a tojás és a sajt.

Használj hajerősítőt!

A hajnövesztő oldatok segíthetnek abban, hogy a fejbőrben jobb legyen a vérkeringés, így a tápanyagok is gyorsabban jutnak el rendeltetési helyükre.

A hajvizeket kúraszerűen érdemes alkalmazni, két-három hónapig. Fő hatóanyagaik általában a rozmaring, a fehér nyír, a csalán.

A legjobb, ha nemcsak az oldatot használod, hanem alaposan átmasszírozod a fejbőrödet is, így még inkább fokozható a gyógynövény-kivonatok hatása.

Tarts tisztítókúrát!

Elképzelhető, hogy a hajhullás hátterében a szervezetben felhalmozódott méreganyagok a felelősek. Ha szeretnéd, hogy újra egészséges és dús legyen a hajad, akkor szabadulj meg tőlük. A csalánteakúra kellemes és nem drasztikus módja a méregtelenítésnek. Egy hónapon keresztül igyál meg nap két csészével. A gyógynövény vértisztító és vízhajtó hatású. Egy hónapnál tovább azonban ne idd, mert nemcsak a mérgeket, de fontos tápanyagokat is kimoshat a szervezetből.

Ezt is szeretjük