Akár 30%-kal is csökkenthető a vízsszámla? Új csodaeszközt hirdetnek

A szerkezettel lelassítható a vízóra pörgése.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Rezsicsökkentő módszereket tucatjával ajánlgatnak az interneten, de nem mindegyik váltja be a hozzá fűzött reményeket.

Az egyik legújabb csodaszerkezet, a spórolós vízcsap állítólag lassítja a vízóra pörgését, mindezt anélkül, hogy illegális lenne. Az ígéret szerint így akár 30%-kal is csökkenthető a vízszámla. Vagy mégsem?

Így működik

Az új víztakarékos csodaeszköz, amit hirdetnek, tulajdonképpen nem sokban különbözik a perlátortól. A szerelvény kimenetelére rögzített szerkezet megharmadolja a csapokon és a zuhanyfejeken kiáramló vízmennyiséget anélkül, hogy ez magában a vízsugárban észrevehető lenne. Például egy ugyanolyan időtartamú kézmosás esetén sokkal kevesebb víz folyik el feleslegesen, amivel akár 25-30%-ot is lehet spórolni. Ez éves szinten már jó pár ezer forintot jelent.

Működése igencsak egyszerű: amikor megnyitod a csapot, az adagoló szerkezeten átfutó vízmennyiség levegővel keveredik - tulajdonképpen levegővel hígítja a vízsugarat, így annak átmérője semmit sem változik. Azonban, míg a perlátor csak egy fémszűrő, amit a szerelvénybe kell belehelyezni, a vízóralassító szerkezet egy csapra szerelhető fej, amit több méretben is árulnak.

A 10 legveszélyesebb pénzfaló a lakásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így kell felszerelni

Ha úgy döntesz, megér neked pár ezer forintot a szerkezet, akkor szükséged lesz némi virtuális barkácstudás megszerzésére. A csap végéről szereld le a régi adagolót, ehhez egy megfelelő méretű villáskulcsot kell használni. Ha a régi adagoló belső menetes volt, akkor szedd ki belőle a tömítést, és tedd bele az új adagolóba.

Spórolj a fűtésen is!
Ha a fűtésszezon is komoly anyagi gondokat okoz, érdemes bevetned néhány egyszerű trükköt. Kattints ide, és ismerd meg őket!

A villáskulcs segítségével illeszd és tekerd vissza a szerelvény végét. Ha alaposan meghúztad, akkor máris működnie kell, méghozzá anélkül, hogy a víz esetleg valahol fröcsögne. A zuhany esetében is hasonlóan kell eljárni, bár ebben az esetben értelemszerűen nagyobb méretű adagolóra és villáskulcsra lesz szükséged.

Víztakarékosság okosan

Ezen módszeren kívül még számos más trükk is a rendelkezésedre áll, ha szeretnél spórolni a vízdíjon. Nézd meg a videót, és hallgasd meg a szakértőt!

Előnyök és hátrányok

Természetesen, ahogy az eszköznek megvannak a maga előnyei, hátrányai is létezne. Hátrányként lehet említeni, hogy minél nagyobb űrt szeretnél megtölteni, annál inkább nő a várakozás ideje. Hiszen egy ugyanakkora méretű kádat vízzel teleengedni az eszköz használata mellett több időbe telik, mint normál folyású vízzel.

A kifolyt víz mennyisége egységnyi idő alatt sokkal kisebb. Számokban kifejezve: az a mosdó, ami normál vízfolyás mellett egy perc alatt telik meg, víztakarékos szerkezettel négy perc alatt lesz tele.

Ha gondot okoznak a havi rezsikiadásaid, érdemes lakásfenntartási támogatást kérned az önkormányzattól. Kattints ide, és tudd meg, hogy működik!

Ezt is szeretjük