Rákkeltő, de te is hazaviszed: 3 dolog, amivel jobb nagyon vigyáznod!

Ezek az anyagok rejtett, de annál nagyobb veszélyt jelenthetnek.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A lakásodban olyan rejtett egészségügyi veszélyek is leselkedhetnek rád, amelyek létezéséről talán nem is tudsz.

Íme, három anyag, amely hosszú távon akár komoly egészségügyi károkat is okozhat.

Dohányfüstmaradványok a bútorokon

A lakásban történő dohányzásnak komoly egészségügyi következményei lehetnek, bizonyos anyagok ugyanis, amelyek kiválnak a füstből, károsíthatják az emberi szervezetet, idővel pedig rákot is okozhatnak. Hiába szellőztet valaki, a dohányfüst visszamaradhat a falakon és a textíliákon, a bútorokon, valamint a szőnyegen is.

A mérgező anyagok pedig nemcsak belélegzés útján juthatnak a szervezetbe, hanem akár nyelés, illetve a bőrrel való érintkezés következtében is. A kisgyermekekre különösen nagy veszély leselkedhet, hiszen az egészen kicsik még kúszva-mászva közlekednek.

Ha szeretnél megismerni egy ezzel kapcsolatos kutatást, valamint arra is kíváncsi vagy, mit tehetsz a probléma megoldásáért, ide kattintva bővebben is olvashatsz a témáról.

Mik azok a ftalátok?

A ftalátok a PVC lágyítására használt vegyületek, amelyek megtalálhatóak a padlóban, a műanyag burkolatokban, a műszaki cikkekben, de még a ruhákban, valamint az élelmiszerek csomagolásában is. Sőt, akár még egy zuhanyfüggöny anyagában is jelen lehetnek.

Lassú párolgással szabadulnak fel, vagyis hosszú távon károsíthatják az egészséget - negatívan befolyásolhatják a férfiak termékenységét, a hormonrendszert, a gyermekek fejlődését, sőt, összefügghetnek az asztmával is, emellett van olyan típusuk is, amelynek esetében korlátozottan az is bizonyított, hogy rákkeltő hatású. Ha szeretnéd tudni, mit tehetsz a megelőzés érdekében, ezen a linken még többet megtudhatsz a vegyületekről.

Rákkeltő anyagok a lakásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Radon

A radon egy nehéz, egészségre káros nemesgáz, amelynek a belélegzése növelheti a tüdőrák kialakulásának kockázatát. A radon a talajból is otthonodba juthat, illetve a magas a radonszint a salakos építőanyagból készült házszerkezet, illetve födém esetén lehet jellemző.

A radon bomlástermékei megülhetnek a falon, a bútorokon és a vízszintes felületeken, így a pultokon is. Különösen a zárt, nehezen szellőztethető helyeken, például pincékben, földszinti szobákban jelenthetnek nagy veszélyt. Kattints ide, ha szeretnél még többet megtudni róla!

Ezt is szeretjük