Egyetlen dörzsölt trükk, hogy könnyen eladd a lakásodat

Egy ügyesen megírt hirdetés aranyat érhet, de jó fotó többet mond minden szónál.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Míg korábban csak szöveg elhelyezésére volt lehetőség az újságokban, addig ma már több fényképet, sőt, akár videót is csatolhatsz az internetes lakáshirdetés mellé. Érdemes élni a lehetőséggel, hiszen néhány jól sikerült fotó az eladni kívánt ingatlanról többet ér minden szónál.

De mi is a titka a jó fényképnek? Hogyan kell lefényképezni a lakást ahhoz, hogy a lehető legrövidebb idő alatt keljen el? Eláruljuk a titkát!

Minél többet mutatsz meg, annál jobb!

Mindenekelőtt nagyon fontos, hogy tudatosítsd magadban: ami számodra tetszetős, nem feltétlenül az az idegen szemlélő számára. A nagypapától örökölt fotel vagy a nagymama régi fésülködőasztala a vevő számára nem elárul el sokat a lakásról - arról nem is beszélve, hogy ezeket a tárgyakat minden bizonnyal magaddal is viszed.
A fotelek és lámpák helyett ezért törekedj arra, hogy a hirdetéshez csatolt fényképek a lakás lehetőségeit mutassák be, ne pedig a berendezés egyes darabjait. Minél többet mutatsz be belőle, annál jobb: a részletek megörökítése helyett fókuszálj az egyes helyiségek egészére! Fontos, hogy a vevő azonnal lássa a lakásban rejlő lehetőségeket, és a képek alapján szinte teljes mértékben el tudja képzelni a lakást úgy, ahogy az valójában van.

Ne feledd: te irányítasz!

Jó, ha a vásárló a hirdetésed láttán szinte azonnal maga elé tudja képzelni a lakásodat. Ez azonban nem azt jelenti, hogy mindent meg is kell mutatnod! A bejáratot, a nappalit, a hálószobát és a fürdőt érdemes lefényképezned, de csak akkor, ha azok kitűnő állapotban vannak, és a fényképen is úgy mutatnak, hogy azon megakad a hirdetések között böngészők szeme.

Ha viszont kifogásolható a burkolat, vagy éppen nem sikerült még kifestened egyik-másik szobát, azt ne kösd az orrukra! A felújítandó helyiségek láttán ugyanis azonnal számolgatni kezdenek, ha pedig a lakás ára egyébként sem alacsony, a felújítások várható költségeivel együtt könnyen túl drágának vélhetik.

Rend a lelke mindennek

Nem érdemes csupán a lakás apró részleteit megörökíteni a hirdetés mellé szánt fényképeken, de megfeledkezni sem szabad róluk! A fotózás előtt tegyél rendet az egyes helyiségekben, alaposan takaríts ki, és minden olyan dolgot tegyél el szem elől, ami ronthatja az összképet - kezdve a fürdőszobában száradó ruháktól a gyerekek szétdobált játékain át egészen a mosatlan edényekig. A kád szélén szép sorban álló testápolókat és tusfürdőket is célszerű elrejteni a szekrényben a fotózás erejéig, ahogy a gyűrött konyharuhát sem érdemes a szekrényen hagyni.
Minél nagyobb rendet teszel, annál jobban mutat majd a lakás a fényképeken, és annál nagyobb fantáziát látnak majd benne a leendő vevők.

A sötét lakás egyáltalán nem csábító

A legtágasabb és legszebb lakások is rosszul mutatnak egy sötét fotón, ami nem mutatja meg az ingatlanban rejlő lehetőségeket. A rossz fotó pedig nem jó cégér. Hogy ne ezen bukjon a dolog, a lakásod egyes helyiségeiről lehetőleg nappal készíts fényképeket, azokban az órákban, amikor a leginkább besüt a nap a helyiségekbe.

A hatást fokozhatod a lámpák felkapcsolásával is. Ügyelj viszont arra, hogy ne a fénnyel szemben állj, és lehetőleg ne kerüljön a fényképezőgép látókörébe tükröződő tárgy.

A lehető legjobb eredmény érdekében egy, a használatát könnyen és gyorsan megtanulható, egyszerű képkezelő programot is bevethetsz, amivel utólag javíthatsz a képek minőségén, és szükség esetén világosíthatsz, élesíthetsz is rajtuk.

Plusz 3 hasznos tipp
  • Ha teheted, használj állványt a fotózásnál!
  • Olyan fényképezőgéppel fotózz, amely valóban jó minőségű fotók készítésére alkalmas - ha nincs kéznél, kérj kölcsön! Megéri.
  • Szánj időt a fotózásra: készíts több képet, mint amennyire szükséged van, hogy végül a legjobban sikerült darabokat tehesd a hirdetés mellé.
Ezt is szeretjük