Mellhártyagyulladást kaphatsz, ha nem jól használod

2 eszköz otthon, ami veszélyes nyáron

Nem csupán a klíma okozhat bajt.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nyári kánikula önmagában is megterhelő, amellett pedig, hogy enyhülést adó vízpart nélkül kellemetlen, hosszú távon az egészségre is ártalmas lehet. Problémákat jelenthetnek ugyanakkor azok az eszközök is, melyek a hőség mérséklésére szolgálnak, legalábbis, ha nem megfelelően alkalmazzák őket.

A nyáron fellépő betegségek, megfázások jelentős részét okozzák a nem megfelelően karbantartott légkondicionálók, a túlzott mértékben használt ventilátorok, illetve a kinti és benti levegő közötti hőmérséklet-különbségek. Elkerülheted azonban a bajt, ha figyelsz a következőkre.

Így használd biztonságosan a klímát

A légkondicionáló berendezések hasznosak lehetnek a legnagyobb nyár hőségben, nem árt azonban figyelni megfelelő alkalmazásukra, ugyanis komoly kockázatokat rejt használatuk. A Legionella baktérium, mely a klímák hűtővizében szaporodik el, atípusos tüdőgyulladást és mellhártyagyulladást is okozhat, emellett a berendezés a gombás megbetegedéseknek is kiindulópontja lehet, nem beszélve arról, hogy a túl alacsony hőmérséklet megfázáshoz, náthához, valamint ízületi fájdalmakhoz is vezethet.

Ahhoz, hogy a légkondicionáló berendezést biztonságosan használhasd, elengedhetetlen a rendszeres ellenőrzés és karbantartás. Léteznek olyan készülékek, amelyek öntisztító funkcióval is rendelkeznek, ha azonban a tiéd nem ilyen, érdemes az első újbóli használat előtt szakembert hívni, hogy kitisztítsa és fertőtlenítse a rendszert, valamint cserélje a vizet és a szűrőt. Mindemellett érdemes lehet klímatisztító sprayt beszerezned.

A karbantartás mellett továbbá az alkalmazással kapcsolatban is szükséges betartani néhány szabályt. Fontos, hogy a kinti és benti hőmérséklet közötti különbség ne legyen túl nagy, legfeljebb öt fok - ha kint változik a hőmérséklet, gondoskodj róla, hogy ehhez a benti is alkalmazkodjon -, emellett, ha lehet, ne tartózkodj a berendezés alatt vagy mellett, kerüld, hogy közvetlenül feléd áramoljon a hideg levegő.

Baktériumok a lakásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

A ventilátor is veszélyes lehet

Bár a ventilátor nem hűti, hanem csupán forgatja a levegőt, használata során nem árt figyelni néhány dologra. Sose irányítsd közvetlenül magadra, különösen ne közelről: ha forgó berendezésed van, állítsd ilyen funkcióra, ha azonban erre nem képes, helyezd kicsit távolabb magadtól.

Káros tárgyak a lakásban

Az ősi térrendezési tudománynak, a feng shuinak is megvan a véleménye bizonyos tárgyakról. Nézd meg a videót, és tudd meg, mit tart károsnak!

Lehetőleg ne állítsd túl nagy fokozatra, emellett ügyelj rá, hogy ne érje tested csupán egyetlen részét, ha például a nyakadhoz vagy a füledhez áramlik a levegő, előbbiek könnyen megfájdulhatnak, csakúgy, mint ahogy mellkasod felé sem szabad irányítani, ha ugyanis ezt huzamos ideig teszed, akár mellhártya- vagy tüdőgyulladást is kaphatsz, utóbbiak ugyanis a hideg hatására kevésbé lesznek ellenállóak. Az éjszakai ventilátorhasználat ebből a szempontból különösen veszélyes lehet.

Ezt is szeretjük