Kellemetlen szagú a cipőd? - 5 módszer a szagtalanítására

Ha folyton kínosan érzed magad a cipőd kellemetlen szaga miatt, próbáld ki a következő filléres módszereket.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nincs is annál kínosabb, mint amikor a kellemetlen szagoktól való félelmedben nem mered levenni társaságban a cipőd. A lábszag és ezzel együtt a cipőből áradó kellemetlen szagok kialakulásáért általában a nem megfelelően szellőző, túl szűk, esetleg műbőrből készült cipő tehető felelőssé, valamint az akár éppen utóbbiak következményeként kialakuló lábgomba.

Mielőtt különböző módszerekkel próbálkoznál a cipők szagtalanítására, igyekezz hanyagolni a rosszul szellőző, műbőr lábbeliket, a gombásodást pedig a megfelelő krémekkel kezeld.

Rendszeresen váltogasd a cipőidet is, főként télen, hogy mindegyiknek legyen ideje és lehetősége alaposan kiszellőzni. Ha ezután is szembesülsz a szagokkal, akkor a következő szerek segíthetnek.

Macskaalommal a szagok ellen

Bármennyire meglepő, a macskaalomnak nem csak a házi kedvencek esetében veheted hasznát. Mivel a kiváló nedvszívó képességgel bíró anyag a szagokat is magába zárja, csodákat művel a kellemetlen szagokat árasztó sport-, műbőr- és bőrcipőkkel is. Használata egyszerű: keress két régi zoknit, töltsd meg őket az egyharmadukig alommal, majd szorosan kösd vagy csomózd össze a végüket.

A zoknikat tedd éjszakára a lábbelikbe. Ha a szagok reggelre nem tűnnek el, még egy napig tartsd a cipőben a macskaalmot, vagy használj illatosított verziót.

Szódabikarbóna és só a szagok és a nedvesség ellen

Az erősen szagos cipőkön az egyszerű háztartási szódabikarbóna segít. Szórj bőséges mennyiségben belőle a cipőbe - akár két zacskónyit is tehetsz bele -, és hagyd benne éjszakára.

14 filléres csodaszer

Nézegess képeket!

Elolvasom

Másnap reggel alaposan rázd ki belőle a port. A szagokat is eltünteti, és az esetleges nedvességet is magába szívja. A bőrcipők esetében is bevetheted ezt a módszert, de ne túl gyakran, mert a szódabikarbóna nagyon kiszáríthatja a bőrt.
Több alkalommal használható házi szagtalanítót is készíthetsz úgy, hogy két evőkanálnyi szódabikarbónával megtöltesz egy régi, sűrűn szőtt zoknit. Köss csomót a végére, és este, lefekvés előtt tömd a zoknit a cipőbe. Reggelre nyomuk sem lesz a szagoknak.

A nak is nagy hasznát veheted a szagok elleni harcban. A napközben viselt cipőbe este szórj egy-két kávéskanálnyit, és hagyd benne éjszakára. A a kellemetlen szagokat is elűzi, és a nedvességet is felszívja.

Mire jó még a só?
Ez a filléres csodaszer hatékony fegyver a foltok elleni harcban, illetve nagy segítség a mosogatásnál és a takarításnál is. Ismerd meg további felhasználási módjait! »

Fertőtleníts formalinnal, teafaolajjal!

Mivel a kellemetlen szagok kialakulásáért az esetek nagy részében a gombásodás tehető felelőssé, nem árt a cipőid fertőtlenítéséről is gondoskodnod, legfőképpen télen, amikor könnyen beizzad a láb.

15 természetes gombaölő

Nézegess képeket!

Elolvasom

A formaldehid vizes oldata, a gyógyszertárakban beszerezhető formalid kiváló fertőtlenítőszer. Enyhén itass át vele két nagyobb vattapamacsot, azokat helyezd a cipőidbe, majd a lábbeliket csavard bele egy műanyag zacskóba. Ezzel viszonylag légmentesen lezárod a cipőket, így a formalin nem párolog el, és kifejtheti gombaölő hatását. Elég egy napig így tartanod a cipőket, majd jól szellőző helyet kell keresni számukra, ahol néhány nap alatt kiszellőzhetnek. Három-négy nap múlva a gombáknak, a szagoknak és a formalin szúrós szagának is nyoma vész.

A teafaolaj is hatékonyan pusztítja el a gombákat. Egy vattapamacsra csepegtess belőle egy keveset, majd ezzel töröld át a cipőd belsejét. Az erős szagot árasztó cipők esetében használhatod úgy is, mint a formalint, ez esetben azonban nem kell több napot várnod, mielőtt ismét használnád kedvenc lábbelid.

Ezt is szeretjük