Így ragyoghatnak az edények súrolás nélkül!

Ha kiráz a hideg az összeégett edények látványától, ne a főzésről mondj le, inkább vesd be praktikáinkat! Súrolószerre sem lesz szükség.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Általában azok az ételek okozzák a legmakacsabb szennyeződéseket az edényeken, amelyek a legfinomabbak. Csak amiatt azonban ne mondj le az ínycsiklandozó kacsasültről vagy a nagyi ízletes süteményeiről, mert utána a tepsit vagy a serpenyőt lehetetlenség elmosni.

Összegyűjtöttünk néhány praktikát, amelyekkel játszi könnyedséggel távolíthatod el a legmakacsabb szennyeződéseket is az edényekről, ráadásul még súrolószerre és különösebb erőkifejtésre sem lesz szükséged. Mosogatásra fel!

Praktikák a kényes teflonhoz

A teflonserpenyők sérülékenyek, ezért használatuk és tisztításuk során különös figyelmet igényelnek. Hogy hosszabb életűek és tiszták legyenek, rendszeresen forralj bennük finom, nagy szemű konyhasót. A piszok odatapad a sóhoz, így nem kell az edényt súrolni, és elkerülheted a károsodását is.

A teflonhoz a következő megoldást is használhatod: a tefloneszközön lerakódott ásványianyag-maradványok eltávolításához töröld át hígítatlan ecetbe mártott ruhával. A makacs foltokhoz keverj össze két evőkanál szódabikarbónát fél pohár ecettel és egy pohár vízzel. Ezt az oldatot forrald az edényben 10-15 percig.

A ragyogó tűzálló üvegek titka

A tűzálló üvegben készült étel isteni, ám a ráégett ételmaradékot szinte lehetetlenség úgy eltávolítani, hogy ne karcolnád össze az edényt. Szinte. Ha azonban egy rész ecet és négy rész víz keverékével töltöd meg, lassú tűzön felforralod, majd hagyod öt percig forrni a keveréket, az ételmaradékok maguktól leválnak.

Ecettel a ragyogó alumínium- és rozsdamentes edényekért

Az alumíniumedények nagy hátránya, hogy könnyen foltosodnak. A következő praktikával az ételmaradéktól és egyben a foltoktól is megszabadíthatod őket: önts egy pohár vízhez egy evőkanál ecetet. Annyit készíts az oldatból, hogy elfedje a foltokat és az ételmaradékokat is az edényben. Néhány percig forrald az ecetes vizet, majd öntsd ki, hagyd kissé kihűlni az edényt, és egyszerűen mosd el.

Az ecet a rozsdamentes edényeken is segít. A lábasokat és a serpenyőket áztasd harminc percig a mosogatóba öntött két pohárnyi ecetben, majd öblítsd le őket először forró mosogatószeres vízzel, majd hideggel.

Hagyományos szódabikarbóna makacs szennyeződésekhez

Az öntöttvas edények aljára könnyebben ráég az étel, mint a teflonokra. Ám még a legmakacsabb ételmaradékot is eltávolíthatod az öntöttvas lábasokból, ha öt percen keresztül egy liter vizet és két evőkanál szódabikarbónát forralsz bennük. Öntsd ki az oldat nagyját, és egy műanyag dörzsszivaccsal finoman súrold át az edényt. Ezután alaposan öblítsd ki, teljesen szárítsd meg, majd kend át néhány csepp olajjal.

Az erősen leégett ételmaradéktól úgy is megszabadulhatsz, ha felforralsz az edényben néhány pohár vizet - elég, ha a serpenyőt a negyedéig töltöd - és öt evőkanál szódabikarbónát. Zárd el a gázt, és hagyd néhány órára vagy egész éjszakára ázni az edényt. Ezt követően az odakozmált szennyeződés is szinte magától leválik.

14 filléres csodaszer

Nézegess képeket!

Elolvasom

Egyszerű konyhasó és alufólia - súrolószer helyett

A sót kiválóan használhatod a háztartásban. Súrolószer helyett mosogatáskor szórj egy keveset a szivacs durvábbik felére, így néhány mozdulattal, súrolás nélkül eltávolíthatod a szennyeződéseket - ráadásul az edények sem lesznek karcosak. Bármilyen meglepő, az alufólia is kiváló arra, ha az edényekre égett szennyeződéstől akarsz könnyen megszabadulni. Fogj egy darab fóliát, gyűrd össze, majd ezzel laza mozdulatokkal távolítsd el az ételmaradékot.

A sónak máshogy is hasznát veheted. A leégett ételmaradékot egyszerűen eltávolíthatod, ha a fazékba sós vizet öntesz és egy ideig benne hagyod, vagy a sós vizet gyorsan felforralod, és a fazekat azután vízzel kiöblíted.

Cikkünk megírásában a Mindennapi tárgyak nem mindennapi szerepben című könyv segített.

Ezt is szeretjük