6 hűtőmentő, pénztárcabarát praktika

Ha a hűtőd zabálja az áramot, és nem vagy elégedett a teljesítményével, ideje egy kicsit jobban törődnöd vele. Íme, a legjobb praktikák!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyakran hízik centisre a jégréteg a hűtődben? Néha rejtélyes módon víz csordogál a készülék belsejében, esetleg alóla, esetleg zúg és kattog?

A tüneteket tanácsos komolyan venned, és mielőbb orvosolnod, ha nem akarsz a karácsonyi ajándékokra szánt pénzből egy új gépet venni. Tippjeinkkel ráadásul nemcsak karbantarthatod a hűtőt, de a villanyszámládat is jelentősen csökkentheted!

Le az áramzabáló jéggel!

Ahhoz, hogy a hűtő ne jegesedjen be rendszeresen, a legfontosabb teendőd hűvös helyet találni számára. Soha ne tedd tűzhely vagy fűtőtest közelébe, de az erősen betűző nap sem javallott, hiszen a meleg vadabb tempóra ösztönzi a készüléket, amely sem az élettartamának, sem pedig a pénztárcádnak nem tesz jót.
Figyelj rá, hogy soha ne maradjon nyitva az ajtaja, és túl forró ételt se tegyél bele, a pára és a gőz ugyanis a jégnek kedvez. A gyakori jegesedés jócskán megrövidítheti a hűtő élettartamát, ráadásul a pörgésre szakosodott villanyórát is tempós táncra ösztönzi.

Ügyelj arra is, hogy a gép hátsó hőleadó rácsa és a fal között legalább egy tenyérnyi rés legyen. Ugyanekkora részt kell szabadon hagyni a gép tetején lévő rácsnál is, hogy a meleg szabadon távozhasson. A hátsó rácsról legalább félévente töröld le a rárakódott port, ha ugyanis a hő útja akadályozva van, csökken a készülék hatásfoka.

Ügyelj a hibátlan szigetelésre!

A készülék ajtaján körbefut egy két részre osztott gumicsík, ami az optimális szigetelést biztosítja. Az évek során ez a gumirész könnyen összetapad, amitől a szigetelés veszthet erejéből.

Ezt könnyen elkerülheted, ha bizonyos időközönként az ujjadat finoman végighúzod a két részre osztott szigetelőcsík között, így elválasztva a rétegeket egymástól. Fontos, hogy ne erővel tedd, hanem csak lazán végezd el a mozdulatot, ha ugyanis túlzásba viszed, a gumicsík elválhat a készülék ajtajától. Ha ez véletlenül mégis megtörténik, egy kevés műanyag-ragasztóval könnyen visszaragaszthatod.

Használj szívószálat!

Időnként előfordul, hogy a hűtőszekrény aljában kis tavacskák keletkeznek. Ha ilyet tapasztalsz, nem kell pánikszerűen a szerelőt tárcsáznod, a vizesedésnek ugyanis egyszerű oka is lehet, amelyet te is könnyen orvosolhatsz. Megelőzésképpen olvaszd le gyakrabban a hűtőgépet, az ajtaját lehetőség szerint kevesebbszer nyitogasd, és csukd is be rendesen. Ha viszont már megjelent a kis tócsa, és modern készülékkel van dolgod, akkor tanácsos alaposan szemügyre venned a hűtő vízelvezető csatornanyílását. Ez ugyanis könnyen eltömődhet a beleszóródott ételdarabkáktól, így a víz nem tud a párologtató edénybe csorogni. A víz útját szabaddá teheted, és a dugulást megszüntetheted egy egyszerű szívószál segítségével: dugd a nyílásba, és addig pörgesd, forgasd, tömködd, míg ki nem tisztul a járat.

Űzd el a szagokat!
Nincs is annál kellemetlenebb, mint a rossz szagú hűtő. Hogy megelőzd a kellemetlen szagokat, ne hagyj benne lejárt szavatosságú élelmiszereket.
Az ételeket becsomagolva, jól zárható dobozban vagy üvegben tárold, a kellemetlen szagoktól pedig könnyen elbúcsúzhatsz, ha nyitott edényben kevés szódabikarbónát vagy őrölt kávét teszel hűtőbe.

3 praktika, amit meghálál a hűtő

  • A jégréteg leolvasztása időt igényel. Ha felgyorsítanád a folyamatot, helyezz a kikapcsolt készülékbe egy tál forró vizet.
  • Mindig várd meg, míg a forró étel teljesen kihűl, és csak azután tedd be hűteni.
  • Soha ne tekerd fel maximumra a hűtőt! Hidd el, alacsonyabb fokozaton is elég hűvösen tartja az ételeket. Így nemcsak a gépnek, de a pénztárcádnak is kedvezel.
Ezt is szeretjük