Így rakd el a dinnyét, hogy ne csiccsenjen meg: finom és zamatosabb marad

Szerinted sem igazi a nyár dinnye nélkül? Fogadd meg a tippeket!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár már korábban is lehetett kapni a zamatos gyümölcsből, a dinnyeszezon hivatalosan - ha lehet ilyet mondani - még csak néhány napja kezdődött meg.
Már múlt héten nagy mennyiségű magyar dinnye került a piacra, nem véletlen, hogy a Földművelésügyi Minisztérium is arra kéri a vásárlókat, hogy ne Görögországból származó, hanem magyarországi dinnyét válasszanak.

A szezon kezdetével a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal is folyamatosan ellenőrzi a dinnyetermesztőket, illetve -árusokat, érdemes azonban a vásárlóknak is résen lenniük, és ismerniük néhány jó tanácsot, amelyek segítségével jó minőségű gyümölcsöt vihetnek haza.

Hogyan válaszd ki a dinnyét?

Dinnyét lékelni csak abban az esetben lehet, ha az eszközök tisztításához és fertőtlenítéséhez, valamint a kézmosáshoz szükséges feltételek rendelkezésre állnak, arra az esetre is létezik azonban útmutatás, ha előbbiek hiányában nincs lehetőséged a kóstolásra.

Érdemes szép, sötétzöld dinnyét választani, amely kopogtatáskor a tompa helyett mélyebb, kongó hangot ad.

Így érdemes tárolni a dinnyét

Ha nem egész dinnyét veszel, fontos tudnod, hogy a már szeletelt gyümölcs szobahőmérsékleten nagyon gyorsan megromlik, így érdemes mielőbb hűvös helyre tenned.

A legideálisabb számára a 10-12 Celsius-fok körüli hőmérséklet - ha van hűvösebb, párásabb kamrád, pincéd, érdemes oda tenni, más esetben azonban figyelj rá, hogy a hűtő lehető legkevésbé hideg részére tedd, a 6-7 Celsius-fok alatti hőmérséklet ugyanis károsíthatja a dinnye húsát.

Érdemes ezért mielőbb, egy-két napon belül elfogyasztani, illetve addig is műanyag fóliába csomagolni, ugyanis a gyümölcs húsa nagyon gyorsan átveszi a hűtő, illetve más ételek illatát.

Ezt is szeretjük