Gyulladáscsökkentő, baktériumölő, sebgyógyító: így tartsd otthon az aloe verát!

Nagyon fontos, hogy figyelj a következő instrukciókra!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az orvosi aloét - Aloe vera - már az ókorban, illetve a középkorban is alkalmazták gyógyászati célokra, leve például a legerősebb növényi hashajtó szerek közé tartozik, a benne található anyagoknak pedig - külsőleg - gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, fájdalomcsillapító, sebgyógyító hatása van.

A fiatal aloe növény

Napjainkban számtalan olyan gyógyászati készítmény kapható, amely tartalmazza az aloe vera értékes hatóanyagait, emellett egyre többen vannak azok is, akik otthonukban nevelgetik az egyébként dekoratív kis növényt, hogy idővel ne csak lakásuk dísze, de gyógyító eszköztáruk része is legyen.

Ehhez azonban nem árt tudnod, miként érdemes tartani, amiről Szecsődy Gábor, okleveles kertészmérnököt kérdeztük az Aqua&Terrától.

Így tartsd az aloét!

Az aloe nem túl igényes növény, pár apróságra érdemes azonban figyelni, hogy hosszú élete legyen, ugyanis a levélben található gél csak az ötödik évtől használható sebekre, égési sérülésekre, rovarcsípésre, korábbi éveiben mérgező anyagokat tartalmaz.

Először is, a növény szárazságtűrő, így inkább a túlöntözés és az ebből eredő kirohadás veszélyezteti. Érdemes ezért homok és virágföld keverékbe ültetni, akár rögtön a vásárlás után, amennyiben az ültető közege ettől eltér.

Tartsd világos helyen, de ne tedd ki tűző napsütésnek, mert könnyen megéghet. Nem szereti a 10°C alatti, de a 25°C fölötti hőmérsékletet sem. Nyáron tarthatod a szabadban, de itt se érje tűző nap.

Légtisztító növények a NASA ajánlásával: magukba szívják a rákkeltő anyagokat

Nézegess képeket!

Elolvasom

Locsolni csak akkor kell, ha a talaj felső része már kiszáradt, ez talajtól függően száraz időben heti két öntözést jelent, de párás környezetben lehet ritkábban is, ugyanis a növény a levélen keresztül is vesz fel csapadékot.

Feltétlenül kerüld a cserépalátétben összegyűlt vizet, mert ez rothadáshoz vezet. Ha többet szeretnél tudni magáról a felhasználásról, kattints korábbi cikkünkre!

Ezt is szeretjük