A legveszélyesebb, rákot okozó mérgek a lakásodban

Tudtad, hogy az ínycsiklandozó felvágottakból készült vacsora és a hófehér ruhák ára az egészséged?

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tudtad, hogy a kereskedők elsősorban az ártalmas, de reklámozott termékeket helyezik el a boltjaik polcain, hiszen a kevésbé ártalmas, ismeretlen áruk felhalmozása csak veszteséget eredményezne számukra?

A fogyasztó pedig nem veszi a fáradságot, nem kutatja fel az egészséges termékeket árusító üzleteket - talán azért, mert a hazai települések többségében egyáltalán nincsenek is ilyenek.

Ha nem akarod tovább mérgezni magad, ideje szakítanod a mérgekkel, illetve megismerkedned az alternatív megoldásokkal!

Reklámozott szennyezés

A mérgező háztartások kialakításáért és fenntartásáért elsősorban azok a reklámcégek felelősek, melyek szemrebbenés nélkül buzdítanak a rákért és más betegségekért felelős termékek fogyasztására. A cigarettásdobozokra ugyan már ráírják, hogy a dohányzás súlyosan károsítja az egészséget, de mindezt nem teszik például a csodálatos tisztítószerek esetében, melyekkel pillanatok alatt eltávolítható a legmakacsabb szennyeződés is. Ha ez utóbbi állítás valóban igaz, és a zsíros, lekozmált, kéthetes ételmaradék is eltűnik egy laza mozdulattal, gondolj csak bele, mit tartalmazhat a csodaszer, és mit tesz a tüdőddel és a szervezeteddel, ha véletlenül levegőt veszel a használata közben!

Ugyanez a helyzet a vízlágyítókkal, melyek állítólag megóvják a mosógépet a vízkövesedéstől, illetve eltávolítják a lerakódásokat. Ha megóvják, szükségszerűen megváltoztatják a víz kémiai szerkezetét, ugyanis mérgező foszfátot tartalmaznak.

Jó, ha tudod!
A reklám azért becsapós, mert a vízkő kefével, ecettel, ecetes szódabikarbónával is eltávolítható, sőt, a rendszeres ecetes átmosással a fűtőszál vízkövesedése is megelőzhető. Ráadásul a természetes ecet és a szódabikarbóna jóval olcsóbb megoldás a vízkövesedésre, mint a reklámozott csodaszerek.

Kártékonyság a polcokon

Fontos, hogy érdekeljen, miből készül egy áru! Legyél tisztában azzal, mi történik vele a felhasználása során, milyen hatást gyakorol a szervezetedre, a gyermeked szervezetére, illetve azzal is, mi lesz a sorsa a felhasználása után. Ugyanakkor tény, hogy, ha alaposabban körbenézel, észreveheted, hogy a mai fogyasztói társadalomban már nincs olyan tömegcikk, melynek ne lennének mellékhatásai. Egy hipermarket árukínálatának 90%-a valamilyen szinten károsítja az egészséget, és előállítása vagy felhasználása során a környezetet.

Válassz védjegyes termékeket!

Mielőtt feladnád, és beletörődnél abba, hogy nem tudsz a széllel szemben haladni, jó, ha tudod, hogy nem vagy egyedül!

A normális ember alapvető igénye az egészség megszerzése és megtartása, ezért keresi - és szükség szerint meg is találja - a számára megfelelő termékeket. A kereskedelemben forgalomba kerülő áruk között is találhatsz környezetbarát védjeggyel ellátottakat - melyet a következő termékek kaphatnak meg.

  • Védjegyes termék lehet az, amelyik javítja az életminőséget.
  • Nem váltható ki más dologgal.
  • Tartós.
  • Energiatakarékos az előállítása és a használata.
  • Többször felhasználható.
  • Minimális hulladékot eredményez, és az nehézség nélkül ártalmatlanítható.
  • Előállításához kevés nyersanyag szükséges.
  • Nem szennyezi a talajt, a vizeket és a levegőt.
  • Ártalmatlan az élőlényekre, illetve nem tesztelték állatokon.

Természetesen egy vásárlás sokkal tovább tart, ha minden megvásárolni kívánt vagy kapható terméket megvizsgálsz, de a védjegy megkönnyíti a helyzetedet.

Tipp: ha nem találsz egy hipermarketben védjegyes terméket, érdemes továbbállnod, máshol biztosan sikerrel jársz. Egyes élelmiszerboltokban, például a Sparban természetes takarmányon nevelt, antibiotikumtól mentes csirkét lehet vásárolni - ennek védjegye megtalálható a csomagoláson.

A felvágottakkal, húskészítményekkel már nincs ilyen szerencséd - még a legtisztább, vákuumzárral ellátottban is található valamilyen nemkívánatos adalék.

Különösen a májkrémekkel, májasokkal érdemes vigyázni, hiszen maga a máj is tele lehet mérgekkel. A legjobb, ha tiszta csirkemájból saját magad készíted el a csemegét. A felvágottak is pótolhatóak lesütött csirke- vagy halhússal - minél kevésbé feldolgozott egy termék, annál kevesebb adalék található benne.
A cukorkákat és édes üdítőitalokat pedig jobb, ha örökre elfelejted, de esetleges pótlásuk megoldható természetes, adalékmentes krumplicukorral, házilag készített karamellel, illetve természetes gyümölcsteával.

Jó, ha tudod!
A mérgező háztartások egyik alappillére a WC-illatosító és a légfrissítő. A spray tartalmának rendszeres belélegzése nyomán azonban könnyen mérgezést és tüdőrákot kaphatsz, és hasonló hatások miatt veszélyesek a füstölők is. Jó hír viszont, hogy mindhárom kiváltható illatosító lámpával, illetve gyakori szellőztetéssel és ventilátor működtetésével.

Veszélyes fehérség

A mosóporok a környezet károsításán kívül bizonyítottan allergiás tüneteket váltanak ki, ugyanakkor természetes mosószappannal, mosószódával és szódabikarbónával gond nélkül pótolhatók.

Vigyáznod kell emellett az optikai fehérítővel és az öblítőszerrel is. Előbbi csupán optikai csalódást okoz: nem teszi tisztábbá a ruhákat, csak miután megkötődik a textílián, elnyeli az ibolyántúli sugarakat, és fehérnek láttatja az elszürkült ruhát. Olyan, mintha mosakodás helyett illatosítanád magad. Az öblítőszer felületaktív anyagai ráadásul megmaradnak a textíliában, és mérgezik a bőrt - jó hír viszont, hogy 20%-os ecetoldattal kiválthatók.

A mosogatószerek a már mindenhol kapható biológiailag lebomlóakkal helyettesíthetőek, míg a tűzhely tisztítása megoldható szódabikarbónával is. A csodálatos ablaktisztítók helyett pedig használj ecetes vizet - ugyanolyan hatékony és lényegesen olcsóbb, mint jó nevű társai.

Ha szívesen olvasnál más, egészséggel kapcsolatos témákról, vagy esetleg a szépségápolás érdekel, akkor látogass el az Informed oldalára!

Ezt is szeretjük