Az 5 legdurvább pénztárcagyilkos trükk

A saját pénztárcád ellensége vagy, ha nem figyelsz a vásárlásnál, és hagyod, hogy a kereskedők átverjenek.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Észrevétlenül tűnnek el az ezresek a pénztárcádból, de nem érted, hogyan? Ennek sok esetben nem csak az ész nélküli költekezés az oka.

A dolgos hétköznapok közben nincs mindig idő körültekintően vásárolni, illetve leellenőrizni, hogy jól adtak-e vissza a boltban. Sajnos van, ahol ezt kíméletlenül kihasználják. Nem is gondolnád, mennyit spórolhatsz, ha tájékozott és határozott vagy.

Egyszer ennyi, egyszer annyi

Egy rohanós bevásárlás közben az embernek épphogy csak átsiklik a szeme az adott termék környékén található ártáblán, és csak a fizetéskor veszi észre, hogy egészen más összeget ütött be a pénztáros, mint amit a polcon feltüntettek. Ilyenkor érdemes résen lenni, illetve utánanézetni annak, hogy valóban téves ár szerepelt-e a polcon. Ha igen, az üzleteknek kötelessége a fogyasztók tájékoztatását szolgáló táblán feltüntetett áron értékesíteni az adott terméket. Sajnos a tömeg és a sietség nem biztosít kedvező körülményeket ahhoz, hogy határozottan kiállj az igazadért egy ilyen helyzetben. Éppen ezért fontos, hogy tisztában legyél a jogaiddal, hogy azokért bátran és határozottan kiállhass.

Levásárolhatod, de a pénzt is visszakérheted

Bizonyára már veled is előfordult, hogy a reklamációra feljogosító blokkal a kezedben visszavittél egy ruhát vagy cipőt.

Sajnos az ehhez hasonló helyzetekben az eladók csak elvétve tájékoztatnak teljes körűen, többnyire csak a hibás áru levásárlásának a lehetőségét ajánlják fel. Teszik ezt annak ellenére, hogy abban az esetben, ha nyolc munkanapon belül nem cserélik ki az általad visszavitt termékkel azonosra, akkor jogod van visszakérni a hibás portéka árát.
A levásárlás csak egy lehetőség, arra semmilyen körülmények között sem kötelezhetnek. Sajnos azonban ezt nehezen veszik tudomásul az üzletek, tekintettel arra, hogy egy korábban már eladott termék árát kell kicsengetniük.

Óvatosan a zöldséges pultnál

Nem csak a polcok között, hanem a zöldséges és húspult környékén is érdemes nyitva tartanod a szemed. Itt ugyanis - tisztelet a kivételnek - számtalanszor előfordul, hogy olyan tényezőket is beleszámolnak a mérleg által mutatott összegbe, amit normális esetben nem kellene kifizetned. A mérleg serpenyőjében ott felejtett apróbb súlyok, a felszámolt madzag és persze az eladó mérlegre nehezedő keze észrevétlenül húzhatja ki a forintokat a pénztárcádból. Ezek az apró trükkök fel sem tűnnek egy avatatlan szemnek, viszont hosszútávon jelentős plusz pénzt hozhat a kereskedő konyhájára.

Akció - ráfizetéssel

Ha eddig azt gondoltad, hogy a ruhavásárlás jó kikapcsolódás, akkor ki kell, hogy ábrándítsunk. Számos veszély leselkedik rád és a pénztárcádra akkor, ha úgy döntesz, hogy felfrissíted kicsit a ruhatárad. Miközben ugyanis kissé céltalanul szédelegsz a csábító kirakatok között, az üzletek mindent megtesznek annak érdekében, hogy becsalogassanak. Ennek jól bevált módja, amikor messziről is jól látható, öles betűkkel hirdetik az adott termékcsoportot. Azt, hogy a táblán szereplő ár csak egyfajta kezdő összegnek minősül, már csak a ruhakupachoz közelebb lépve lehet látni, ahol - ha figyelmes vagy - megbizonyosodhatsz arról, hogy a korábban kihagyhatatlannak tűnő összeg köszönőviszonyban sincs a táblán szereplővel.

Címkefelhő

Különösen nagyobb bevásárlásoknál érdemes odafigyelni a főként hipermarketekben tapasztalható, korrektnek erős jóindulattal sem nevezhető jelenségre.

Főként a fóliázott mirelit áruk vásárlásakor nő meg az átverés kockázata. Ezeknél a termékeknél az üzletek előszeretettel alkalmazzák azt a technikát, amikor is a fólián szereplő árat nem, viszont a vonalkódot kicserélik.

A pénztárnál csak a legfigyelmesebbeknek tűnik fel, hogy a kód alapján lehúzott áru különbözik a fóliára ragasztott összegtől.

Ezt is szeretjük