Két nap alatt megkeresheted a rezsipénzt

Egy pofonegyszerű módszer gyakorlati megvalósítása

Így add ki lakásod egy-két éjszakára.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Igaz, a lakáskiadás manapság nem számít nagyobb haszonnal kecsegtető üzletnek, egy kivétel mégiscsak van az ingatlanbérlet-piacon: a rövid távra szóló hirdetések mögött legtöbbször turistacsalogatás áll, a hazánkba látogató külföldiek ugyanis egyre gyakrabban választanak szállodai szoba helyett magánlakást - akár csak egy-két hét vagy nap itt-tartózkodásra is.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a turisták szívesen járnak vissza, ha pedig elégedettek voltak a szállással, nagy eséllyel választják újra ugyanazt a helyet, így akár évente visszajáró vendégeid is lehetnek.

Szálloda helyett

Világszerte egyre népszerűbb, sőt, a szállodáknak lassan már valós konkurenciát jelent a magánúton kiadott lakás mint szálláslehetőség. Itthon is egyre többen vannak, akik ezt a módot választják. Léteznek nemzetközi hálózatok is, melyek azzal foglalkoznak, hogy platformot biztosítsanak a szállásadó lakástulajdonos és a szállást kereső turista közötti kommunikációnak.

Ilyen például az Airbnb oldal, amelyet néhány éve hoztak létre az Egyesült Államokban, és már világszerte terjeszkedik.

Ha úgy döntöttél, hogy szívesen lennél vendéglátó, kiadnád a lakásod egyik szobáját vagy akár az egész ingatlant idelátogató turistáknak, akkor csak regisztrálnod kell a honlapon, és már fel is adhatod a fotós-szöveges hirdetésedet a lakásod képével és paramétereivel.

Megéri?

Ami a tarifát illeti, egy közepes - 60 négyzetméter körüli - lakást már heti 60 ezer forintért is kiadhatsz, a napidíjban nagy a szórás, van 5-6 ezerért és 10 ezer forint fölötti összegért is hirdetés.

Több százan költöznek a föld alá: nézd meg, milyen lakásokban élnek!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Persze nem mindegy, hogy az adott ingatlan mennyire van frekventált helyen, és az is megdobhatja az árat, ha a lakás jobb állapotú. Az árból persze 6-10%-ot le kell adnod az Airbnb-nek mint közvetítőnek, ha viszont valaki elégedett volt a szállással, az rögtön meg is látszik az adatlapodon, ugyanis az egykori vendégeid véleményezhetnek, így pedig a többi érdeklődő számára is szimpatikussá válhatsz. Persze nem az Airbnb az egyetlen közvetítő, hirdethetsz például a www.apartmentbudapest.hu vagy a www.towerbudapest.com/hu/alberlet_budapest oldalakon is, egyre többen foglalkoznak hasonló, rövid távú kiadásra szánt lakások közvetítésével.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Szabályozás

Ha úgy döntesz, hogy rövidebb távra, turistáknak szeretnéd kiadni szálláshelyként a lakásodat, akkor a magánszálláshelyek idegenforgalmi célú hasznosításáról szóló 110/1997. (VI. 25.) kormányrendelet szerint kell eljárnod.

A legfontosabb szabály, hogy a tevékenység akkor minősül idegenforgalmi célú szállásadói tevékenységnek, ha a lakás - illetve az üdülő - hasznosítása ugyanannak a vendégnek a részére egyhuzamban a 30 napot nem haladja meg. Szállásadói tevékenységet hivatalosan akkor folytathatsz, ha a szálláshely szerint illetékes település jegyzője nyilvántartásba vesz.

Adózás

Az egyéb szálláshely-szolgáltatói tevékenység olyan adóköteles tevékenység, mely csak adószám birtokában végezhető egyéni vállalkozóként vagy adószámos magánszemélyként. Egyéni vállalkozóként végzett tevékenység esetében az adószám a polgármesteri hivatalhoz tartozó okmányirodánál, a magánszemélyes adószám pedig az adóhivatalnál kérhető. A személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint a szálláshely-szolgáltatási tevékenységből származó jövedelem egésze összevonás alá eső - önálló tevékenységből származó - jövedelemként adóköteles, az adó mértéke pedig 16%.

Kiadnád így a lakásod?

Ezt is szeretjük