10 évvel megnövelheted az ágybetéted élettartamát: 8 szuper tipp

Egy új matrac nem olcsó mulatság, ezért érdemes alkalmazni a következő praktikákat.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az ágy messze a legfontosabb bútordarab az egész lakásban. A kényelmes ágy lehetővé teszi a pihentető alvást, és segít átvészelni a hétköznapokat. Az ágynak olyannak kell lennie, ami megfelel vágyaidnak, mindemellett azonban az is alapvető fontosságú, hogy milyen ágybetétet választasz.

A jó minőségű matrac nehéz és esetlen, emellett használata mellett soha nem érzed azt reggel, hogy fáj mindened. Ellenkező esetben megérett az ágybetét a cserére, mindemellett akkor is, ha már elmúlt tízéves. Ha érzed a rugókat és bordákat a matrac felszíne alatt, illetve, ha akaratlanul is hálótársad felé gurulsz, szintén elérkezett a búcsú ideje. Ha új matracot veszel, vagy ha a réginek szeretnéd meghosszabbítani az élettartamát, a következőkre mindenképp ügyelj!

Így lesz tartós a matracod

Ha megvan az ideális matrac, sokat tehetsz azért, hogy még hosszú ideig jó állapotban maradjon. Először is takard le: használj mosható védőtakarót, hogy megőrizd a matrac állapotát. Mindemellett fontos, hogy hagyd lélegezni, reggelente legalább 20 percre hajtsd fel a takarót, hogy szellőzzön a matrac, és elpárologjon belőle a nedvesség. Kerüld a vízálló lepedőket vagy takarókat, mert ezek gátolják a matrac szabad lélegzését.

Ügyelj arra is, hogy használat közben ne károsítsd a rugókat. A bordázott ágyaknál győződj meg róla, hogy a bordák között 25 milliméternél nem nagyobb a hézag, így a rugók nem károsodnak.

Mindemellett fontos, hogy rendszeresen forgasd az ágybetétet: néhány havonta, az első hónapokban pedig hetente fordítsd meg a matracot széltében és hosszában, hogy a bélés egyenletesen el tudjon oszlani.

A tökéletes hálószoba a 12 csillagjegy szülötteinek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mindemellett fontos, hogy a matraccal finoman bánj: ne ülj az ágy szélére, illetve, bármilyen csábító is lehet számukra, ne engedd a gyerekeknek, hogy ugráljanak rajta. Szintén fontos, hogy soha ne hajtsd össze: ha lehet, még szállítás közben se, különben talán sosem jön helyre.

Az is segít, ha füleket használsz, a matracon ugyanis azért jönnek jól a fülek, hogy a segítségükkel igazgathasd el az ágyon - soha ne próbáld azonban ezeknél fogva felemelni. Végül pedig, de nem utolsósorban, rendszeresen porszívózd a matracot és az ágyat, a foltok eltávolításához pedig használj enyhe mosószert és langyos vagy hideg vizet, de soha ne áztasd be.

Cikkünk Jane Burdon A kényelmes otthon című könyve alapján készült, mely az Alexandra Kiadó gondozásában jelent meg.

Milyen matracon alszol?

Ezt is szeretjük