Miért nem kellesz a férfiaknak?

Féderer Ágnes válaszol

Családra vágysz, mégis csak rövidtávon terveznek veled a férfiak? Lehet, hogy rossz üzenetet küldesz.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Házasságra vágysz, majd gyerekekre, ám valahogy csak jönnek-mennek a komolytalan szándékú férfiak az életedben? Mintha egy felirat villogna a homlokodon: ide mindenki, akinek rendbe hozhatom az életét? Tudd meg, mit tehetsz azért, hogy beteljesülő párkapcsolatra kiválasztható nővé válj.

Miért mutatsz mást magadról, mint amire vágysz?

Tilda kimondottan csinos lány, ráadásul jó munkája van, egyvalami hiányzik csak az életéből, az a férfi, aki társa lehetne a mindennapjaiban.

Sokan udvarolnak neki, persze sorra kapja kollégáitól is a vacsorameghívásokat, ám a lány csak reménytelen és rövidre szabott párkapcsolatokat tud felmutatni. Valami mindig kiderül, valami mindig közbeszól.

Tilda arra jött rá, hogy őt a férfiak átmeneti partnernek választják csak ki, annak, aki segít kilábalni egy rossz házasságból, támogatást nyújt egy cél eléréséhez, akivel tehát ideig-óráig jól érezhetik magukat, majd gyors búcsúzás után továbbállnak, és egy másik nő oldalán állapodnak meg.
- Miért történik ez velem? - a harmincas éveit kezdő lány ezt a kérdést tette fel egy családállítási csoportban.

Hol az a férfi, akivel boldogan élhetnél, amíg meg nem halsz?

Ez a módszer arra jó, hogy az ilyen ellentmondások hátterét feltárja. Megmutatja ugyanis, hogy a tudatos vágyak és a tudattalanban ható történetek, kötődések, fogadalmak hogyan is viszonyulnak egymáshoz.
Hiszen hiába tűz ki valaki egy olyan célt maga elé, amivel a lelkében nem ért egyet. Ilyenkor bizony az történik, hogy folyamatosan szabotálja a saját vágyait.
Tilda például mindent megadott volna azért, hogy feleség és anya lehessen. A férfiak valami miatt azonban inkább egy függetlenségre törekvő, önálló nőt láttak benne, aki mindig tudja, hogy mit akar, akinek nincs szüksége másra ahhoz, hogy boldog lehessen.

15 tipp, amivel elcsábíthatod a pasit

Nézegess képeket!

Elolvasom

A családfelállítás segítségével kiderült aztán az is, hogy a lány édesanyja és anyai nagymamája mindig arról panaszkodott: noha a férfiak az élet velejárói, alapvetően csak megkeserítik a nők életét. Nem szabad hinni nekik. Előbb vagy utóbb kiderül, hogy önző vágyaikkal csakis rosszat akarnak.

Mivel vagy elfoglalva a tudattalanodban?

Tilda azzal a családi mintával nőtt fel tehát, hogy a férfiak elrontják a nők életét. A nagymamája sokat mesélt arról neki, hogy a nagyapja milyen durva tudott lenni, ha ivott, és bizony az anyja is gyakran szapulta Tilda apját azért, mert elhagyta őket egy másik nő miatt.

A családállítást vezető megkérdezte a lánytól azt is, hogy mit tud a dédnagymamájáról.
- Róla alig beszélt a nagyi, mert nagyon szégyellte, hogy a dédnagymama egy másik férfi kedvéért összecsomagolt, és a gyerekekkel együtt elhagyta a dédnagypapát - hangzott a válasz.

A felállítás megmutatta, hogy valóban ez a történet hozta létre a később generációkon át öröklődő mintát, azaz, hogy egy férfi képes mindent felborítani egy nő életében. Tildára is ez hatott a tudattalanjában, úgy védekezett tehát, hogy családalapításra alkalmatlannak mutatta magát, ezzel pedig csakis olyan férfiakat vonzott be, akik biztosan nem kérték feleségül őt.

Mit tudsz tenni, ha a felmenőid sorsa hat rád?

A családfelállítás mindig az okozatból indul ki, például abból a kérdésből: vajon miért kerülnek el a házasodni vágyó, komoly férfiak? Megkeresi aztán a családba visszavezethető okot, és a lélekszinten ható folyamatokat tudatossá téve segít elengedni a gátló mintákat. Ez a módszer meghatározott törvényszerűségek alapján működő, zárt rendszernek tekinti ugyanis a családokat, ahol mindenki mindenkivel kapcsolatban áll. Így minden családtagra hatnak azok a meghatározó történetek, melyek az egyenletes fejlődést - a generációk szép sorban követik egymást - biztosító törvényeket megsértik. Ilyenkor a leszármazó családtagok élete jelez, hogy helyre kellene hozni azt a bizonyos hibát, ami a rendszer működését megzavarta.

A családtagokat ráadásul összeköti a szeretetből adódó lojalitás is, vagyis a gyerekek gyakran érzik úgy, hogy nem érdemelnek jobb életet a szüleiknél.
Tilda a felállítást nézve rájött, hogy a nagymamája szinte kitagadta a szívéből az anyját, Tilda dédnagymamáját, azért, mert egy másik férfit választott a dédnagyapa helyett.

A dédnagymama második kapcsolata ráadásul nem volt tökéletes, így jött a felismerés: a férfiak csak ártanak a nőknek. A nagymama ehhez a mintához vonzott be egy italozó, bántalmazó férjet maga mellé, a lánya, Tilda édesanyja pedig úgy ismételte a mintát, hogy egy csalfa férfihoz kötötte az életét. Mindezt természetesen nem tudatosan tették.

Képes vagy elengedni a kényszerítő fogadalmat?

Ez az igazán nehéz az ilyen történetekben, hiszen a lélekszinten olykor kényszerítő erővel működő fogadalmakat lehetetlen önállóan felismerni. Tildának a családfelállítás segített annak megértésében is: nem kell a saját boldogságát feláldoznia azért, hogy szolidáris legyen az édesanyjával és nagymamájával. Szeretetből fakadó tévedés volt azt hinnie: a női felmenői elvárják tőle, hogy helyettük vezekeljen, és ismételje a sorsukat. Az édesanyja, nagymamája és dédnagymamája sorsát azonban csak tisztelheti, neki pedig a saját életét kell élnie.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ez hozza helyre egyébként a családi rendet is, azzal tesz jót, ha boldogabban él, mint a többiek. Ez a felállítások egyik legmeghatóbb pillanata, amikor a kliens számára kiderül, hogy a felmenői elég erősek a saját sorsuk viseléséhez, ami azért sem okoz számukra nehézséget, mert bíznak benne, hogy a leszármazóknak könnyebb élet jut majd.

Ezt is szeretjük